Rate this post

در مدت زمان ۲۴ ساعت گذشته شاهد سقوط بیشتر قیمت ریپل بودیم که به‌ دلیل دعوی قانونی این شرکت و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا صورت گرفت. این امر در حالی است که قیمت بیت کوین پس از رسیدن به ۲۴,۰۰۰ دلار و سقوط دوباره آن به ۲۲,۸۰۰ دلار، در حال تثبیت در محدوده ۲۳۰۰۰ دلاری است.

قیمت بیت کوین دیروز پس از اینکه برای مدت زمان کوتاهی مقاومت ۲۴,۰۰۰ دلاری را شکست با اصلاح همراه شد و به محدوده ۲۲,۸۰۰ دلاری سقوط کرد.

نمودار قیمت بیت کوین

بنا به نقطه نظر تحلیل‌گران بزرگ بازار، ترس حاکم بر جامعه سرمایه‌گذاران ریپل و شرایط ناپایدار این ارز دیجیتال سبب شده است تا شاهد این اتفاقات در بازار باشیم.

هم اکنون هر واحد بیت کوین در بازه قیمتی ۲۳,۰۰۰ دلاری معامله می‌شود. قیمت بیت کوین پس از جهش سریع به ۲۴,۰۰۰ دلار، به‌سرعت به ۲۲,۸۰۰ دلار نیز سقوط کرد. البته این سقوط تا حدودی احیا شده است.

پس از افزایش نوسانات و دورنمای پر از اضطراب بازار آلت کوین‌ها، شاهد افزایش سلطه پادشاه (بیت کوین) روی بازار ارزهای دیجیتال بودیم.

مایکل ون دپوپ (Michael van de Poppe)، تحلیل‌گر بازار، در توییت خود اینگونه نوشته است:

از لحاظ تاریخی، در ماه‌های دسامبر شاهد ساختارهایی بودیم که به دلیل آن ایجاد اوج‌های قیمتی مشاهده می‌شد و بعد از این مدت، آلت کوین‌ها عملکردی خوب از خود نشان می‌دادند.

نمودار ارزش بازار ارزهای دیجیتال

علاوه بر شرکت ریپل، برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) و کریس لارسن (Chris Larsen) نیز از جمله افرادی هستند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از آنها شکایت خود را به ثبت رسانده است. افراد بسیاری ابراز نگرانی کرده‌اند، به دلیل اینکه در صورت پیروزی این کمیسیون در دادگاه، ممکن است شاهد نابودی معاملات ریپل باشیم.

در حالی که قیمت بیت کوین با جهش ادامه داد، ده آلت کوین برتر بازار عملکرد ضعیفی را از خودشان نشان دادند. برای مثال، قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته با سقوط ۵.۳ درصدی همراه بود.

به‌نظر افراد بسیاری، ورود سرمایه‌ای عظیم از جانب سرمایه‌گذاران نهادی نظیر گری اسکیل (Grayscale) نقش بسزایی در اوج‌گیری بازار بیت کوین در ماه‌های گذشته داشته است. گری اسکیل پیش‌تر اعلام کرده بود که ۲۸۵ میلیون دلار دیگر به دارایی های بیت کوین خود اضافه کرده است.

منبع: “cointelegrapgh