Rate this post

یکی از تحلیلگران فعال در CryptoQuant در اظهاراتی عنوان کرده است که بخشی از نهنگ‌های بیت کوین اخیراً مقدار نسبتاً زیادی از این ارز دیجیتال را به صرافی‌ها واریز کرده‌اند. او می‌گوید این جریان می‌تواند مقدمه‌ای برای افزایش فشار نزولی بر قیمت باشد.

بازار Bitcoin طی روزهای گذشته نسبتاً بی حرکت بوده و قیمت ها نوسان آنچنانی از خود نشان نداده است. این روند کسل کننده با نوسان‌های بسیار جزئی قیمت در محدوده ۱۹٬۰۰۰ دلار همراه بوده است.

با این حال، امکان دارد که این روند در ادامه دست‌خوش تغییر شود؛ چراکه نهنگ‌های این ارز دیجیتال در حال واریز بیت کوین به صرافی‌های اسپات (Spot) در مقادیر زیاد هستند.

داده‌های پلتفرم تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant) نشان دهنده این است که واریز بیت کوین از آدرس‌های متعلق به نهنگ‌ها (هولدرهای بزرگ) به صرافی‌ها در حال افزایش است.

همچنین بخوانید؛ شروع فاز صعودی بعدی بیت کوین چگونه خواهد بود

به گفته آبرام چارت (AbramChart)، یکی از تحلیلگران فعال در این پلتفرم، آدرس‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱٬۰۰۰ واحد بیت کوین موجودی دارند، اخیراً مقدار زیادی از این ارز دیجیتال را به صرافی‌های واریز کرده‌اند.

این تحلیلگر می‌گوید:

به نظر می‌رسد نهنگ‌ها خواهان قیمت‌هایی پایین‌تر از این برای Bitcoin هستند. واریز مقدار زیادی بیت کوین از آدرس‌های با موجودی بین ۱۰۰ تا ۱٬۰۰۰ واحد به صرافی‌های اسپات در ساعات اخیر، می‌تواند فشار نزولی بیشتری بر قیمت وارد کند و باعث توزیع این واحدها میان آدرس‌های مختلف شود. با فرض نزولی‌شدن بازار، انتظار یک سناریو منفی را دارم و احتیاط به خرج می‌دهم.

بیت کوین

نمودار BTCهای واریزشده از آدرس‌های با موجودی ۱۰۰ تا ۱٬۰۰۰ BTC به صرافی‌های اسپات

در همین حال، احساسات قالب بر بازار همچنان وضعیت «ترس شدید» را نشان می‌دهد. در واقع، نوسان محدود ارزهای دیجیتال با شیب نزولی طی چند روز گذشته، باعث تشدید ترس در بازار شده است.

همچنین بخوانید؛ قدیمی‌ترین کد BTC نوشته‌شده توسط ساتوشی ناکاموتو کشف شد

منبع: cryptopotato