۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

اعضای کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش یا به اختصار DCMS بریتانیا پژوهشهایی را آغاز کرده‌اند تا از فواید و خطرات احتمالی توکن‌های غیرمثلی یا همان NFT ها و بلاک چین در اقتصاد کشور آگاهی پیدا کنند. به گفته کمیته DCMS، مقررات NFT در بریتانیا “به طور جامعی وجود ندارد” و قانونگذاران قصد دارند پیش از بررسی وزارت خزانه داری، این دارایی‌ها را ارزیابی کنند.

تحقیق در مورد مقررات NFT

کمیته DCMS در اطلاعیه‌ای در ۴ نوامبر اعلام داشته است که تحقیق آن‌ها به رشد ناگهانی بازار ان اف تی مربوط می‌شود و در پاسخ به ارزش گذاری بیش از حد این قبیل دارایی‌ها و ترس از ترکیدن حباب آن صورت گرفته است. به گفته این کمیته، مقررات NFT در بریتانیا به نحو مناسبی وجود ندارد. برنامه DCMS ارزیابی این دارایی‌ها قبل از بررسی توسط وزارت خزانه داری است. و در توئیتر خود بیان کرده است:

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ اخبار نگران کننده در رابطه با ادغام NFT متا

 

جولیان نایت، رئیس این کمیته بیان داشت:

ان اف تی ها به قدری سریع دنیای دیجیتال را در نوردیدند که ما فرصتی برای توقف و بررسی نداشتیم. اکنون که بازار به شدت در حال انحراف است و ترس از ترکیدن حباب وجود دارد، باید خطرات، مزایا و الزامات نظارتی این فناوری پیشگامانه را درک کنیم.

این نماینده کمیته افزود:

ما در تحقیقات خود بررسی خواهیم کرد که آیا مقررات بیشتری برای محافظت از مصرف کنندگان و بازارها در برابر سرمایه گذاری‌های بی ثبات لازم است یا خیر. این تحقیق همچنین به پارلمان کمک می‌کند تا فرصت های ارائه شده توسط یک فناوری جدید هیجان انگیز که می‌تواند نحوه خرید و فروش دارایی‌ها را دموکراتیک کند را درک کند.

این کمیته بررسی NFT با ذکر نمونه‌هایی از جمله ان اف تی اولین توییت جک دورسی، کاربران را تشویق کرد تا شواهدی را قبل از ضرب الاجل آن یعنی در ۶ ژانویه برای بررسی و تحلیل مزایا و معایب این فناوری در اقتصاد ارائه کنند. کمیته DCMS خاطرنشان کرد که فروش جهانی NFT تا پایان سال ۲۰۲۱ تقریباً ۱۷میلیارد دلار بوده، اما از آگوست ۲۰۲۱تا مارس ۲۰۲۲ بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است.

دولت بریتانیا اخیرا لایحه خدمات مالی و بازارهای خود را پیش برد که هدف آن گسترش چارچوب نظارتی کشور در مورد استیبل‌کوین‌ها بود. نخست‌وزیر ریشی سوناک، اگرچه کمتر از دو هفته است که بر سر کار آمده، قبلاً از ایجاد توکن غیرمثلی سلطنتی و ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط بریتانیا حمایت کرده بود.

منبع: Cointelegraph