۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در تاریخ دهم مارس، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به عدم ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری اسپات بیت کوین توسط شرکت مدیریت مالی VanEck رای داد. کمیسر مارک اویدا طی بیانیه‌ای مشترک با همکارش هستر پیرس از تصمیم کمیسیون برای تایید نکردن و عدم اجازه فعالیت برای‌ ایجاد این محصول مالی مبتنی بر بیت کوین انتقاد کرد.

استاندارد دوگانه‌ی SEC

این دو کمیسر خاطرنشان کردند که SEC در طول شش سال گذشته هر درخواستی که برای صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین ثبت شده را تایید نکرده است. آنها بیان داشتند، تصمیم کمیسیون در مورد VanEck تکرار رویکرد این سازمان در قبال تمام شرکت‌های درخواست کننده در این بازه زمانی است.

از دیدگاه ما، استاندارد‌های کمیسیون در مقابله با صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین متفاوت از انواع دیگر صندوق‌های مبتنی بر کالا است تا بدین وسیله چنین صندوق‌هایی در صرافی‌هایی که توسط این سازمان تنظیم می‌شوند، وجود نداشته باشند.

این آژانس استدلال می‌کند که هیچ بازار تنظیم‌شده زیربنایی وجود ندارد و بنابراین VanEck هیچ توافق نظارت جامع به اشتراک گذاری با یک بازار تنظیم شده با اندازه “قابل توجه” درارتباط با بیت کوین ندارد. در حالی که این الزامی است که برای همه محصولات قابل معامله در بورس (ETP) اعمال می‌شود:

همچنین واضح است که کمیسیون در تحلیل‌های خود از پرونده‌های صندوق سرمایه‌گذاری اسپات بیت کوین از یک تعریف منحصربه‌فرد از عبارت «قابل توجه» استفاده می‌کند.

آن‌ها اظهارداشتند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیازی به اثبات هیچ ارتباطی بین بازارهای نقدی و آتی برای سایر صندوق‌های مبتنی بر کالا نداشته است و به نظر می‌رسد در مواردی که مربوط به بیت کوین نیست، عبارت «قابل توجه» برای نقدینگی و حجم معاملاتی اعمال می‌شود. آنها افزودند که SEC طبق قانون موظف است تغییرات در سیاست خود برای تأیید صندوق‌های مبتنی بر کالا را کامل توضیح دهد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیل حجم نقدینگی بازار کریپتوکارنسی و تأثیر آن بر قیمت

در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری VanEck یک محصول مالی مرتبط با معاملات آتی بیت کوین را دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۷  تلاش خود را برای کسب تاییدیه برای یک محصول اسپات مبتنی بر بیت کوین آغاز کرد. SEC تصمیم‌گیری در مورد درخواست فعلی و سوم این شرکت برای صندوق سرمایه‌گذاری‌ را برای ماه‌ها به تعویق انداخت.

اویدا، که توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده نامزد و در ماه ژوئن به سمت جدید خود منصوب شد، بیانیه‌ای را درباره تشدید قوانین نگهداری دارایی توسط کمیسیون SEC در ماه فوریه منتشر کرد که در آن اظهار داشت:

به نظر می‌رسد این رویکرد در قبال نگهداری دارایی، تصمیمی سیاسی برای مسدود کردن دسترسی آزاد به ارزهای دیجیتال (بیت کوین) به عنوان یک نوع دارایی باشد.

منبع: Cointelegraph