۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

نویسنده کتاب پرفروش پدر پولدار پدر بی‌پول رابرت کیوساکی، در هیاهوی تقویت دلار آمریکا و افزایش مداوم نرخ بهره، بیت کوین، نقره و طلا را یک «فرصت خرید» خوب دانست. او همچنین پیش‌بینی کرد که کاهش نرخ بهره که احتمالا تا ژانویه سال بعد رخ خواهد داد منجر به سقوط دلار خواهد شد.

پیش‌بینی رابرت کیوساکی از شرایط بازار

رابرت در توییتی عنوان کرد که قیمت این ۳ دارایی که از آن‌ها به عنوان دارایی‌های ” امن” یاد می‌شود با تقویت دلار آمریکا به کاهش خود ادامه خواهد داد و زمانی که فدرال رزرو نرخ‌های بهره را کاهش دهد جایگاه خود را تثبیت خواهد کرد.

پدر پولدار پدر بی‌پول
کیوساکی روز قبل در پستی پیش‌بینی کرد که این کاهش نرخ بهره می‌تواند در ژانویه ۲۰۲۳ اتفاق بیفتد، که طی آن شاهد سقوط دلار آمریکا مانند پوند انگلیس که اخیراً سقوط کرده است، خواهیم بود.

آیا دلار آمریکا از پوند انگلیس پیروی خواهد کرد؟ من معتقدم که بله. کیوساکی بیان داشت: من معتقدم دلار آمریکا تا ژانویه ۲۰۲۳ پس از تصمیمات فدرال رزرو سقوط خواهد کرد و افزود که او قربانی این تصمیمات نخواهد شد.

از اوایل ماه مه سال ۲۰۲۰، کیوساکی طرفدار کلاس‌های دارایی که فدرال رزرو نمی‌تواند مستقیماً آن‌ها را دستکاری کند بوده است. وی یک بار پس از تصمیمات فوری چاپ پول انبوه توسط فدرال رزرو در پاسخ به همه گیری کووید، به سرمایه گذاران هشدار داده بود که بیت کوین بخرند و خود را نجات دهند.

جالب اینجاست که کیوساکی در مصاحبه اخیر خود در Rich Dad اظهار داشت، علیرغم اینکه معتقد است بیت کوین ارزشی ندارد، اما به آن علاقه دارد. به نظر می‌رسد این نویسنده در جدیدترین توییت خود بار دیگر از بیت کوین طرفداری کرده و خاطرنشان کرد:

وقتی فدرال رزرو مانند انگلیس نرخ بهره را کاهش دهد، شما در حالی که دیگران گریه می‌کنند، لبخند خواهید زد.

کیوساکی در نامه‌ای که در ماه سپتامبر به مشترکان پستی خود ارسال کرد، بر نیاز به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال برای کسب بازدهی بزرگ در بلندمدت تاکید کرد:

این که صرفا علاقه داشته باشید وارد حوزه‌ی کریپتو شوید کافی نیست. اکنون زمانی است که ورود به این حوزه لازم است زیرا بزرگترین سقوط اقتصادی در تاریخ را پیش روی خود داریم.

بر اساس گزارش Trading Economics، دلار آمریکا در سال گذشته به تدریج نسبت به سایر ارزهای اصلی جهانی تقویت شده، به طوری که GBP/USD، EUR/USD، و JPY/USD به ترتیب ۱۸.۲۴، ۱۵.۵۴ و ۲۳.۳۳ درصد کاهش یافته است.

در مدت مشابه، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به همراه تقویت دلار آمریکا با کاهش ۵۵ درصدی ارزش بازار ارزهای دیجیتال همزمان شده است.

ماه گذشته، CK Zheng یکی از بنیانگذاران صندوق پوشش ریسک بیان داشت که انتظار دارد اکتبر ماه بسیار بی ثباتی برای بیت کوین باشد.

اکتبر یک دوره زمانی بسیار پرنوسان است، به ویژه زمانی که با تورم بالا و حواشی زیاد از سوی فدرال رزرو و احتمال تغییر سیاست‌های این نهاد همراه شود. نگرانی این است که اگر فدرال رزرو سیاست انقباضی شدیدی را در دستور کار قرار دهد، اقتصاد ایالات متحده ممکن است وارد یک رکود شدید شود.

منبع: Cointelegraph