۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

مؤسسه‌ای غیرانتفاعی در آمریکا که در حوزه حمایت از حقوق کسب و کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال در برابر قانون گذاری مقامات مشغول به فعالیت است. اخیراً گفته است. برای حذف اختیار وزارت خزانه داری در مسدود سازی تراکنش‌ها از لایحه جدید مجلس به توافق کلی رسیده است. با این حال این مؤسسه هشدار داده است که همچنان بندهای محدودکننده‌ای در لایحه مجلس آمریکا وجود دارد.

صحبت های جری بریتو (Jerry Brito)

مدیر اجرایی مؤسسه غیرانتفاعی کوین سنتر (Coin Center) که جری بریتو (Jerry Brito) نام دارد. اعلام نموده که به تازگی برای حذف یکی از بندهای لایحه قانونی مجلس نمایندگان ایالت متحده به توافق رسیده است. به موجب این بند به وزیر خزانه‌داری آمریکا این اجازه را خواهد داد. تا در صورت لزوم، تراکنش‌های خارجی مرتبط با ارزهای دیجیتال را مسدود نماید.

جیم هیمز (Jim Himes) که نماینده دادگاه ناحیه‌ای ایالت کنتیکت آمریکا است. این بند را در متن لایحه مجلس قرار داده بود. در توییتی این توافق را تأیید کرد و گفت «از جری بریتو به خاطر اینکه برای رسیدن به این نتیجه خوب با ما همکاری کرده است، سپاس گذاریم».

این بند مربوط به طرحی تحت‌عنوان «قانون رقابت آمریکا» (America COMPETES Act) است؛ لایحه‌ای که هفته گذشته در مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده بود و به وزیر خزانه‌داری این کشور اجازه می‌داد تا در صورتی که متوجه شود یک معامله و یا حساب خاص با پول‌شویی در ارتباط است، تراکنش‌های آن را مسدود و یا شرایط خاصی بر آنها تحمیل کند. هدف کلی این لایحه تقویت رقابت اقتصادی آمریکا با چین است.

با این وجود، کوین سنتر با انتشار مطلبی در وبلاگ خود هشدار داد. که این لایحه می‌تواند به وزیر خزانه‌داری این اجازه را دهد. تا تمام مؤسسات مالی آمریکایی را از تعامل با صرافی‌های ارز دیجیتال، تراکنش‌های مربوط به ماینرهای غیرآمریکایی و حوزه‌های قضایی دارای صرافی و همچنین کیف پول‌های غیرامانی منع نماید.

اعمال محدودیت ها توسط وزیر خزانه داری آمریکا

وزیر خزانه داری آمریکا بر اساس قوانین موجود توانایی این را دارد تا با مشورت رئیس بانک مرکزی این کشور. وزیر امور خارجه، نهادهای نظارتی فدرال و سایر مؤسسات، چنین محدودیت هایی را بر معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال اعمال نماید. با این وجود، در چنین شرایطی اقدام مقامات باید همراه با یک اخطاریه و به صورت محدودیت دوره‌ای باشد و این محدودیت‌ها پس از ۱۲۰ روز برداشته می شوند. مگر اینکه وزارت خزانه داری طی تصمیمی اعلام کند این محدودیت‌ها پس از پایان دوره مذکور ادامه داشته باشند.

طبق اعلام کوین سنتر، ماده موجود در لایحه جدید علاوه بر اضافه کردن دارایی‌های دیجیتال به انواع تراکنش‌های مالی که وزیر خزانه داری می‌تواند آنها را محدود نماید. دوره اظهارنظر و انقضای ۱۲۰ روزه محدودیت‌ها را نیز حذف خواهد نمود.

منبع:”coindesk