Rate this post

بعد از عملکرد فوق‌العاده قیمت بیت کوین در چندین روز اخیر، بسیاری از معامله‌گران و کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال نسبت به روند پادشاه ارزهای دیجیتال گمانه‌زنی‌هایی را کرده‌اند. برخی اعتقاد دارند که این ارز دیجیتال برای رسیدن به ۳۰,۰۰۰ دلار خیز برداشته است و برخی دیگر بر این باورند که یک اصلاح پیش روی مسیر پادشاه ارزهای دیجیتالی است.

با گذشت یک روز تاریخی که در آن تیترهای خبری توان آن را نداشتند که همپای نوسانات قیمت بیت کوین همراه شوند و ثبت اوج تاریخی تازه‌ای در محدوده ۲۷,۰۰۰ دلار، اکنون معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتال تمرکز خود را به آنچه در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ در انتظار بیت کوین است معطوف کرده‌اند.

در مقایسه با سودهای ۴۲ درصدی قیمت بیت کوین، همانند نمونه‌ای که سال ۲۰۱۹ دیدیم، سودهای ۸ و ۹ درصدی عددهای چندان بالایی به شمار نمی‌آید. رایان سلکیس (Ryan Selkis)، بنیان‌گذار شرکت تحلیل مساری (Messari)، با اشاره‌ای به جهش قیمت اخیر بیت کوین، کندل ۲۳۰۰ دلاری پادشاه ارزهای دیجیتال را دومین نمونه از چنین کندل‌هایی خواند. وی در توییتر خود اینگونه نوشت:

اولین کندل ۲۳۰۰ دلاری بیت کوین، ۸.۵ سال بعد از تولدش دیده شد و اکنون بار دیگر آن را روی نمودارها دیدیم.

برخی از معامله‌گرانی که احتمالاً در سرخوشی بعد از این صعود هستند، به‌دنبال آن هستند که زمان شکل‌گیری اولین کندل روزانه ۵ رقمی بیت کوین را بتوانند پیش‌بینی کنند.

لوک هودل (Luke Hodl)، یکی از معامله‌گران فعّال حوزه بیت کوین در توییتر، در یک نظرسنجی از دنبال‌کنندگان خود خواسته است که زمان شکل‌گیری اولین کندل روزانه ۱۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین را پیش‌بینی کنند.

وی در توییتی از دنبال‌کنندگان خود پرسیده است:

به نظر شما بیت کوین چه‌زمانی اولین کندل روزانه ۱۰,۰۰۰ دلاری خود را به ثبت خواهد رساند؟

هم اکنون تمام شرایط برای صعود بیشتر قیمت بیت کوین آماده است، «هشتگ بیت کوین» با ۱۶۴,۰۰۰ توییت، با اختلاف در صدر پرطرفدارترین کلیدواژه‌های روز توییتر جای گرفته است. کشف یک غرفه فروش موادغذایی در خرابه‌های پمپی ایتالیا دومین موضوع پرطرفدار روز توییتر است.

علاوه بر اینها، نوسانات امروز بازار باعث بازگشت بیت کوین به مسیری شد که مدل محبوب انباشت به عرضه (S2F) را پیش‌بینی کرده بود. بنا بر این مدل، قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به مرز ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد ‌رسید.

یکی از معیارهای دیگری که بسیاری از آن برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین استفاده می‌کنند، نشان ‌دهنده این است که علاقه عمومی نسبت به بیت کوین، راه طولانی را برای رسیدن به شرایط سال ۲۰۱۷ در پیش دارد. براساس داده‌هایی که گوگل ترندز (Google Trends) منتشر کرده است، جستجوها در ارتباط با کلمه انگلیسی «بیت کوین» بیش از ۸۰ درصد با اوج خود فاصله دارد.

آلیستر میلن (Alistair Milne)، بنیان‌گذار صندوق ارزهای دیجیتال آتلانتا (Altana Digital Currency Fund)، در صفحه توییتر خود نوشته است:

داده‌های گوگل ترندز نشان دهنده این است که میزان جست‌و‌جوهای مربوط به خرید بیت کوین حدود یک پنجم سقف تاریخی خود است. آیا سرانجام میزان جست‌و‌جو‌ها به ۱۰ برابر سقف تاریخی خود می‌رسد؟ این روند پیش‌تر از این آغاز شده است.

این در حالی است که با قوت‌گرفتن روند صعودی بیت کوین، معامله‌گران بیشتری این پیش‌بینی را انجام می‌دهند که در پایان سال جاری میلادی، شاهد رسیدنقیمت آن به ۳۰,۰۰۰ دلار باشیم.

شرایط روبه‌رشد بازار، قیمت بیت کوین را به جایی رسانده است که حتی از دسترس راکت‌ها و شاتل‌های پرتاب‌شده از پایگاه ناسا در کیپ کاناورال (Cape Canaveral) نیز خارج است. برخی از معامله‌گران مطرح در حال بررسی شرایط احتمالی کوتاه‌مدت بیت کوین هستند. یکی از معامله‌گران سقوط از بالا به پایین بیت کوین را در حدود دو هفته آینده پیش‌بینی کرده است.

کریپتو لئو (Crypto Leo)، از معامله‌گران فعال ارزهای دیجیتال در صفحه توییتر خود، اینگونه گفته است:

فشار صعودی قوی برای هر کسی که موقعیت خرید (لانگ) اتخاذ کرده است. برای دیدن چگونگی تغییر روند به‌شکلی نزولی هیجان‌زده‌ام. احتمال دارد چرخه نزولی بعدی اینگونه باشد. صبورانه منتظر روند بعدی هستم تا ببینم به چه شکلی خواهد بود.

کریپتو لئو با رسیدن قیمت به ۲۶,۵۰۰ دلار در توییتی اینگونه نوشت:

این روند در آخر هفته به صورت کامل متوقف خواهد شد. من گمان می‌کنم که [کندل] چکش تا ۲ هفته آینده بر روی نمودار دیده شود.

با اینکه نظر این معامله‌گر برخلاف نظر اکثریت است، امّا او تنها کسی نیست که تلاطم در بازار بیت کوین را پیش‌بینی می‌کند. ارزش قراردادهای آتی بیت کوین که در روز کریسمس منقضی شده است به ۲.۳ میلیارد دلار می‌رسد، تاریخ اینگونه نشان داده است که چنین اتفاقی می‌تواند بازار را بالکل متلاشی کند.

منبع: “cointelegraph