Rate this post

پیش از جهش اخیر، قیمت بیت کوین در حال تثبیت خود در سطوح پایین‌تری بود. این موضوع در حالی است که در روز سه‌شنبه نیز بار دیگر شاهد رکوردشکنی قیمت بیت کوین بودیم.

در جهش شب گذشته، قیمت بیت کوین بعد از صعود ۵ درصدی و ثبت اوج ۲۹,۲۸۰ دلاری با اصلاح همراه شده و تا مرز ۲۹,۲۳۱ دلار هم پایین آمد. با توجه به قیمت فعلی، قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به حال، ۳۰۰ درصد رشد را تجربه کرده است و هودلرها به انتظار رسیدن به ۳۰,۰۰۰ دلار را نشسته‌اند.

دنیس وینوکوروف (Denis Vinokourov)، مسئول بخش تحقیقات شرکت بیکوانت (Bequant)، در مصاحبه‌ی اخیر خود اینگونه گفت:

باید انتظار ورود موجی از سرمایه سرمایه‌گذاران خرد را داشته باشیم. انتظار دارم که با آغاز سال جدید میلادی، قیمت بیت کوین نیز از محدوده ۳۰,۰۰۰ دلاری عبور کند.

به‌گفته بسیاری از کارشناسان، ورود نام‌های شرکت های بزرگی مانند اسکای بریج، مس میوچوال، گوگنهایم و مایکرواستراتژی به بازار بیت کوین سبب شده است که روند صعودی پادشاه ارزهای دیجیتال قوت بیشتری را به خود بگیرد. این شرکت‌ها در مجموع صدها میلیون دلار سرمایه را بیت کوین خریداری کرده‌اند.

حال که سال ۲۰۲۰ رو به پایان است، برخی از مدیران سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری به‌دنبال آن هستند که بیت کوین تهیه کنند. این کار که یکی از تکنیک‌های بازارهای سرمایه به شمار می‌رود به این شرکت‌ها و صندوق‌ها کمک می‌کند تا بیشتر در معرض دید دیگران قرار بگیرند. آنها بیت کوین می‌خرند تا بگویند آنقدر باهوش بودند که در سال ۲۰۲۰ وارد بازار بیت کوین شوند، ولی هیچ وقت این را نخواهند گفت که بیت کوین‌هایشان را در چه زمانی (روز پایانی سال) خریده‌اند!

از طرفی دیگر، فدرال رزرو و دیگر بانک‌های مرکزی دنیا نیز در حال آماده‌سازی زیرساخت‌ها جهت عرضه بسته‌های مالی جدید خود هستند. برخی بر این باورند که این بسته‌ها که برای جبران خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در اختیار مردم قرار خواهد گرفت، باعث افزایش قیمت نیز خواهند شد؛ به دلیل اینکه تورم دلار را بیشتر می‌کند.

منبع: “coindesk