۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بر اساس گزارشی از موسسه Nikkei Asia در ۳۰ نوامبر، شرکت پیشرو در حوزه‌ی GameFi و یکی از توسعه دهنده های متاورس Animoca Brands برای ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری دیگر برنامه ریزی کرده است. یات سیو، یکی از بنیان‌گذاران این شرکت، در مصاحبه‌ای بیان کرد که این صندوق به طور بالقوه می‌تواند تا بیش از ۲ میلیارد دلار برای تخصیص به استارت‌آپ‌های این حوزه که در مراحل میانی تا پایانی راه‌اندازی هستند هزینه میکند. این صندوق هنوز مبلغ دقیقی که در اختیار توسعه دهندگان قرار میگیرد را نهایی نکرده است.

صندوق سرمایه‌گذاری متاورس

کوین تلگراف برای اظهار نظر با Animoca Brands تماس گرفت و این شرکت تأیید کرد که در حال تدارک چنین صندوقی برای حوزه متاورس است.

طبق مصاحبه سیو، هیچ محدودیت جغرافیایی برای دریافت بودجه وجود نخواهد داشت و تمرکز اصلی بر روی حقوق مالکیت دیجیتال آن خواهد بود.

او همچنین بیان داشت که این وجوه برای ایجاد فضای توسعه‌ای بالغ‌تر در وب۳ در نظر گرفته شده است. هدف نهایی این صندوق ایجاد فضای متاورسی است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد کارایی سرمایه را دنبال و بازده خود را بهینه کنند. همچنین وی افزود:

صندوق بر بهینه سازی سرمایه متمرکز خواهد شد.

Animoca سهامدار عمده یکی از پلتفرم‌های پیشرو متاورس، The Sandbox است. طبق پیش‌بینی‌ها، اولین سرمایه گذاری صندوق جدید در سال ۲۰۲۳ انجام خواهد شد.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ افزایش هکرها و سوء استفاده از متاورس در سال ۲۰۲۳

 

گذشته از سرمایه‌گذاری در The Sandbox، این شرکت در حوزه توسعه ان اف تی و GameFi مشارکت فعالی نیز داشته است. از سیو نقل شده که معتقد است GameFi یکی از راه‌های اصلی ورود عموم افراد جامعه به حوزه جذاب متاورس خواهد بود.

علیرغم وجود برخی از موانع و آمارهای تعامل این حوزه که بعضا نادرست تفسیر شده‌اند، سرمایه گذاران و افراد جامعه همچنان نسبت به متاورس به عنوان قطب تعامل آنلاین آینده خوش بین هستند.

یک گزارش سرمایه‌گذاری از DappRadar نشان می‌دهد که در سه ماهه سوم سال جاری، ۱.۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه‌های GameFi و Metaverse انجام شده است. از این مقدار، ۳۶ درصد به طور خاص متعلق به پروژه‌های زیرساخت وب ۳ متاورس بوده‌اند.

در کنار سرمایه‌گذاری های اخیر، پروژه‌های زیادی در زمینه‌ی ابزارهای کارآمد دیگری در دست اجرا هستند که طراحی متاورس را برای توسعه دهندگان آن قابل دسترس‌تر می‌کند.

منبع: Cointelegraph