۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در حالی‌که بیت به زیر ۴۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد، وضعیت بازار ارزهای دیجیتال به‌طوری بود که با ریزش قابل‌توجهی همراه بود. بانک مرکزی ایالت متحده هم قرار است تا چند ساعت دیگر یک نشست ویژه برگزار کند که نتیجه آن می‌تواند برای بازار سهام و ارز دیجیتال بسیار تاثیرگذار باشد.

در روز گذشته و با از بین رفتن احساسات صعودی در بازار، بیت کوین طی حرکتی به نزدیکی کف محدوده‌ نوسانی‌ای رسید که یک هفته‌ای است در بازار مشاهده می‌شود. قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۹ درصد کاهش داشته و این در حالی است که سولانا و اتریوم در همین مدت ۲۴ و ۱۵ درصد از ارزش خود را از دست دادند.

نگرانی تحلیل‌گران

ریزش‌های اخیر قیمت ارزهای دیجیتال باعث آن شده است که بعضی از تحلیل‌گران نسبت به مسیر کوتاه‌مدتی که قیمت‌ها در پیش گرفته‌اند، نگران شوند؛ به‌ویژه هم‌اکنون که قرار است کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا تا ساعاتی دیگر نشست ویژه برگزار کند. فعالان بازار از بانک مرکزی آمریکا انتظار آن را دارند که در این نشست درباره افزایش سرعت خرید اوراق قرضه دولتی تصمیم درستی بگیرند؛ اتفاقی که می‌تواند باعث شود سرمایه‌گذاران را از بازارهای با ریسک بالا، مانند سهام و ارز دیجیتال دور کند.

صرافی کوین بیس در خبرنامه جدید خود به تازگی عنوان کرده که این سیاست پولی انبساطی همچنان مانند بادی در خلاف جهت بازار در حال حرکت است که «توانایی این را دارد که در هفته‌های پیش رو بر عملکرد بازار چیره شود». این صرافی گفته است «سرمایه‌گذاران باید در تعیین میزان ریسک‌پذیری خود با احتیاط عمل کنند».

اگر بخواهیم وضعیت تکنیکال بازار را مورد بررسی قرار دهیم، در صورتی که بیت کوین نتواند حمایت‌های کلیدی خود را حفظ کند، با احتمال سقوط عمیق‌تر قیمت افزایش پیدا خواهد کرد.

الکس کوپتسیکویچ (Alex Kuptsikevich)، تحلیل‌گری از FxPro، بیان کرده که:

میانگین [متحرک] ۲۰۰ روز می‌تواند یکی از شاخص‌های کوتاه‌مدت مهم در بیت کوین باشد. اگر قیمت بتواند در ادامه به بالای آن خط بازگردد می‌تواند نشان‌ قوی‌تربودن احساسات صعودی نیز باشد و ممکن خواهد بود که منجر به شکل‌گیری حرکاتی [صعودی] بیشتر برای رسیدن به بالای ۵۰,۰۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار در ماه جاری شود.

کاهش سرعت سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ

نمودار حجم ورود سرمایه به محصولات سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

با روند نزولی‌ بازار، حجم ورودی محصولات سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در طول هفت روزی که گذشت ۵۲ درصد کاهش یافته است و به ۸۸ میلیون دلار رسیده است.

حجم سرمایه واردشده به صندوق‌های ارز دیجیتال در هفته منتهی به ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر)، در مقایسه با ۱۸۴ میلیون دلار دوره هفت‌روزه پیش از آن، به‌شدت رو به کاهش است.

سرمایه وارد شده به بیت کوین

همان طور که در فهرست زیر مشخص است، محصولات سرمایه‌گذاری در بیت کوین، در این دوره هفت‌روز ۵۱ میلیون دلار به موجودی خود اضافه کرده‌اند. این در حالیست که این رقم برای دوره هفت روزه قبلی ۱۴۵ میلیون دلار بوده است. در همین حال، سولانا که توکن اصلی یک شبکه مبتنی بر قراردادهای هوشمند با همین نام است، ۱۸.۸ میلیون دلار ورودی داشته است. این ارز دیجیتال قیمتش پس از رسیدن به اوج تاریخی خود در ماه نوامبر، در طول ۳۰ روز گذشته ۳۵ درصد کاهش یافته است.

فهرست سرمایه وارده‌شده به محصولات سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

وضعیت سوشی سواپ

جهش ۱۰ درصدی سوشی سواپ: قیمت توکن سوشی سواپ (SushiSwap) در روزی که گذشت با جهشی ۱۰ درصدی از کف ۵.۳۰ دلاری روز یکشنبه، به بیش از ۶.۱۹ دلار رسید. در ادامه آن اما پس از آنکه معامله‌گران در اوج‌های قیمتی اقدام به فروش کردند، قیمت بعد از آن به آرامی کاهشی شد. این جهش بعد از آن اتفاق افتاد که دنیل سِستاگالی (Daniele Sestagalli)، که یکی از برترین توسعه‌دهندگان فعال در شبکه لایه اول اولنچ (Avalanche) است، با انتشار یک پست در انجمن مدیریت پروژه سوشی سواپ بیان کرد که به تیم این صرافی غیرمتمرکز پیوسته است.

وضعیت بازار و آلت کوین‌ها

عرضه محصول قابل‌معامله در بورس تزوس در بازار آلمان: مؤسسه ETC Group که زمینه فعالیت آن در مدیرت دارایی‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال هم است ، برای ارز دیجیتال تزوس یک محصول قابل‌معامله در بورس (ETP) عرضه نموده است که ویژه سازمان‌های بزرگ طراحی شده است و در بورس XETRA آلمان با نماد EXTZ خرید و فروش می‌شود. با عرضه این محصول سرمایه‌گذاری، ارز دیجیتال تزوس در دسترس سرمایه‌گذاران ۱۶ کشور از عضو اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. قابل ذکر است که به‌تازگی تمایل شرکت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری در بازار آلت کوین‌ها روند افزایشی به خود گرفته است.

بنیان‌گذار توییچ یک بازار NFT در شبکه سولانا راه‌اندازی نمود: جاستین کان Justin Kan که هم‌بنیان‌گذار سرویس پخش ویدئو توییچ Twitch است، روز گذشته بیان کرد که برای توکن‌های غیرمثلی مرتبط با بازی‌های بلاک چینی یک بازار جدید راه‌اندازی کرده که نام فراکتال (Fractal) است. هم‌زمان با انتشار این خبر بخش بازی‌های مبتنی بر نسل سوم وب بار دیگر مورد توجه قرار گرفت. این پلتفرم قرار است یک بازار از نوع اصلی برای گیمرها داشته باشد تا به‌طور مستقیم از خود کمپانی‌های بازی‌سازی NFT بخرند و از آن در بازی‌ها استفاده نمایند. علاوه بر این، قرار است یک بازار که به نوعی ثانویه است هم برای معاملات همتا‌به‌همتای توکن‌های غیرمثلی باشد.