Rate this post

معامله گران بیت کوین در حال برنامه ریزی برای حرکت بعدی خود هستند. قیمت بیت کوین تا رنج قیمتی ۱۸۲۷۰ دلار پایین آمد، اما معامله گران مشتقات کوتاه نیامدند. حتی با وجود اینکه قیمت سریعاً به بالای ۱۹۰۰۰ دلار بازگشت، این سطح پایین‌ترین قیمتی بود که در سه ماه گذشته مشاهده شد.

آیا هم‌اکنون فرصت خرید است؟

دیروز بیت کوین (BTC) در ساعات اولیه با کاهش ۹ درصدی تا رنج قیمتی۱۸۲۷۰ دلار نیز پیش رفت. حتی با وجود اینکه قیمت به سرعت به بالای ۱۹۰۰۰ دلار بازگشت، این سطح پایین‌ترین قیمتی بود که در ۳ ماه اخیر مشاهده شد. با این حال، معامله گران طرفدار پایداری خود را حفظ کردند و تمایلی به تحمل ضرر نداشتند، همانطور که در قراردادهای مشتقات نشان داده شد.
بیت کوین
شاخص قیمت بیت کوین/دلار آمریکا، ۲ ساعته
مشخص کردن دلیل سقوط بسیار سخت است، اما برخی می‌گویند مصاحبه جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در برنامه CBS “60 Minutes” نگرانی‌هایی را در مورد جنگ جهانی ایجاد کرد. بایدن در پاسخ به اینکه آیا نیروهای آمریکایی در صورت تهاجم به رهبری چین از تایوان دفاع خواهند کرد یا خیر، پاسخ داد: «بله، اگر در واقع، حمله بی سابقه ای رخ داده باشد.»

برخی دیگر نیز اشاره می کنند که بانک مرکزی چین هزینه استقراض قراردادهای بازخرید معکوس ۱۴ روزه را از ۲.۲۵ درصد به ۲.۱۵ درصد کاهش داده است. مقام پولی با تزریق پول بیشتر برای تحریک اقتصاد در میان فشار تورمی، نشانه هایی از ضعف را در شرایط فعلی بازار نشان می دهد.

همچنین فشاری از نشست آتی کمیته فدرال رزرو ایالات متحده در ۲۱ سپتامبر وجود دارد که انتظار می رود با توجه به تلاش بانک های مرکزی برای کاهش فشار تورمی، نرخ بهره را ۰.۷۵ درصد افزایش دهد. در نتیجه، بازده اوراق ۵ ساله خزانه داری به ۳.۷۰ درصد افزایش یافت که بالاترین سطح از نوامبر ۲۰۰۷ بود.

بیایید به داده‌های مشتقات کریپتو نگاهی بیندازیم تا بفهمیم که آیا سرمایه‌گذاران حرفه‌ای موقعیت خود را تغییر داده‌اند در حالی که بیت‌کوین به زیر ۱۹۰۰۰ دلار سقوط کرده است.

سقوط ۹ درصدی و تاثیر آن بر معیار های مشتقات

بیت کوین

حق بیمه سالانه آتی ۳ ماهه بیت کوین

هیچ تاثیری بر معیارهای مشتقات بیت کوین در طول سقوط ۹ درصدی وجود نداشت. معامله گران خرد معمولاً از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت آنها با بازارهای نقدی اجتناب می کنند، اما آنها ابزار ترجیحی معامله گران حرفه ای هستند زیرا از نوسانات نرخ های تأمین مالی که اغلب در قراردادهای آتی دائمی رخ می دهد جلوگیری می کنند.
این شاخص باید با حق بیمه سالانه ۴ تا ۸ درصد در بازارهای سالم معامله می شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. بنابراین، می توان با اطمینان خاطر گفت که معامله گران مشتقات در دو هفته گذشته نسبت به نزولی خنثی بوده اند، زیرا حق بیمه آتی بیت کوین در تمام مدت زیر ۲ درصد بوده است.

مهمتر از آن، لرزش در ۱۹ سپتامبر هیچ تاثیر معنی داری بر این اندیکاتور که ۰.۵ درصد است، نداشت. این آمار نشان‌دهنده عدم تمایل معامله‌گران حرفه‌ای به اضافه کردن موقعیت‌های فروس اهرمی در سطوح قیمت فعلی است.

null

آپشن های ۳۰ روزه بیت کوین ۲۵ درصد شیب دلتا

همچنین باید بازار آپشن بیت کوین را تجزیه و تحلیل کرد تا بتوان عوامل خارجی خاص ابزار آتی را حذف کرد. به عنوان مثال، شیب دلتای ۲۵ درصدی زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت بالا یا پایین بیش از حد هزینه می‌کنند، نشانه‌‌ی مهمی است.

در بازارهای نزولی، سرمایه‌گذاران آپشن، شانس بیشتری برای کاهش قیمت می‌دهند که باعث می‌شود شاخص انحراف به بالای ۱۲ درصد برسد. از سوی دیگر، روندهای صعودی تمایل دارند اندیکاتور انحراف را به زیر منفی ۱۲ درصد هدایت کنند، به این معنی که آپشن های فروش کمتر می شوند.

شیب دلتای ۳۰ روزه از ۱۵ سپتامبر به آستانه ۱۲ درصد نزدیک شده بود و نشان می داد که معامله گران آپشن تمایل کمتری به ارائه حفاظت نزولی دارند. حرکت منفی قیمت در ۱۹ سپتامبر برای این نهنگ ها کافی نبود و این شاخص در حال حاضر ۱۱ درصد است.

رسیدن به قیمت های پایین تر به موانع اقتصاد کلان بستگی دارد

معیارهای مشتقات نشان می دهد که کاهش قیمت بیت کوین در ۱۹ سپتامبر تا حدی مورد انتظار بود، که توضیح می دهد که چرا حمایت ۱۹۰۰۰ دلاری در کمتر از دو ساعت دوباره به دست آمد. با این حال، اگر فدرال رزرو ایالات متحده نرخ های بهره را بالاتر از حد اجماع افزایش دهد یا اگر بازارهای سهام به دلیل بحران انرژی و تنش های سیاسی بیشتر سقوط کنند، هیچ کدام از اینها مهم نخواهد بود.

بنابراین، معامله گران باید به طور مداوم داده های اقتصاد کلان را بررسی کنند و نگرش بانک های مرکزی را زیر نظر داشته باشند. در حال حاضر، احتمال تست بیت کوین در قیمت های زیر ۱۸۰۰۰ دلار همچنان بالا است، به ویژه با توجه به تقاضای ضعیف برای خرید اهرم دار در معاملات فیوچرز بیت کوین.

منبع : cointelegraph