Rate this post

مدیر عامل بانک جی‌پی مورگان بیان کرد که مردم باید برای افزایش مجدد نرخ بهره آماده باشند.

جیمی دیمون مدیرعامل بزرگترین بانک آمریکا (JPMorgan Chase)، در رخداد روز سرمایه‌گذار روز دوشنبه به تمام سوال‌های تحلیلگران و روزنامه‌نگاران جواب داد. او مخالف انتظارهای بازار درباره ی متوقف شدن افزایش نرخ بهره، اخطار داد که «مردم باید در این روزها برای افزایش نرخ بهره آماده باشند. این بانکدار میلیاردر گفت ممکن است در قسمت املاک تجاری نیز رکود ایجاد شود.

در این روزها، گردهمایی قبلی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو منتشر خواهد شد. درگردهمایی قبلی نرخ بهره ۰.۲۵٪ افزایش داشت و هم اکنون اکثرا باور دارند که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را متوقف می‌کند. با این وجود افرادی مثل مدیرعامل جی‌پی مورگان نظرات متفاوت‌تری بیان کردند.

همچنین در این مطلب بخوانید که : رکورد فوق العاده اتریوم ؛ ۴.۴ میلیون اتر در شبکه اتریوم سپرده‌گذاری شده است

نرخ بهره

نظریه دیمون درباره ی رکود بخش املاک تجاری

جیمی دیمون به همراه همکارانش، در رخداد روز سرمایه‌گذار بانک جی پی مورگان، درباره وضعیت اقتصاد آمریکا جلسه ای تشکیل دادند. جی پی مورگان بیان کرد: اقتصاد به خوبی پیش می‌رود، اما ممکن است یک رکود ضعیف هم داشته باشد. دیمون گفت: برای بخش املاک تجاری نگران است و این امر می‌تواند برای بانک‌ها چالش‌هایی داشته باشد.

دیمون بیان کرد:

همیشه یکی از بخش ها با رکورد رو به رو می شود. این دفعه احتمالا بخش املاک تجاری با این رکود رو به رو می شود. مانند مکان‌های خاص، اموال اداری خاص و وام‌های ساختمانی خاص.

خطر اعتباری بانک‌ها

این ابربانک سرمایه‌گذاری همچنین بیان کرد  انتظار دارد از ۸۴ میلیارد دلار درآمد خالص سود خوبی داشته باشد. این بانک درحال یک سرمایه‌گذاری بزرگ بر روی هوش مصنوعی است. بلومبرگ در گزارشی گفت، جی‌پی مورگان درحال حاضر یک میلیارد دلار سود از سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی خود کسب کرده است. با این حال، دیمون پیش بینی یک بحران اعتباری عظیم را می کند، که البته او آن را یک امر عادی می‌داند.

مدیرعامل جی پی مورگان باور دارد که فدرال رزرو آمریکا به سیاست پولی سرسخت خود برای پایان دادن به تورم ادامه می دهد. به گفته دیمون، سود تضمین شده این بانک امکان دارد تا ۶ یا ۷٪ زیاد شود. دیمون یادآور شد:

به نظر من ازاین به بعد همه باید برای افزایش نرخ بهره آماده باشند.

جروم پاول، رییس فدرال رزرو اشاره کرد که امکان دارد در نشست بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در ۲۴ خرداد، افزایش نرخ بهره دچار وقفه شود.

دیمون روز دوشنبه پافشاری کرد که بانک‌ها با حفظ سرمایه خود، برای ضررهای احتمالی آماده می شوند. وی در ادامه گفت:

در حال حاضر با سخت‌گیری هایی در سیاست اعتباری بانک‌ها مواجه هستیم، زیرا یک بانک برای حفظ سرمایه خود بهترین کاری که می کند این است که وام نمی دهد.

قیمت بیتکوین امروز به ۲۶٬۷۵۷ دلار و قیمت اتریوم به ۱۸۲۲ دلار رسیده است.

منبع: Bitcoin.com