Rate this post

بن مزریچ در روز جمعه در توییتی نوشت:

بگذارید یک چیز را به شما بگویم، هیچ وقت دوباره دریافت بیت کوین [به‌عنوان حقوق] را رد نخواهم کرد.

ایلان ماسک نیز در پاسخ به توییت بن مزریچ نوشت:

من هم همینطور.

مزریچ نویسنده کتاب میلیاردرهای تصادفی (Accidental Billionaires) است. فیلم شبکه اجتماعی (Social Network) نیز از روی این کتاب ساخته شده است و روایت‌گر داستان فیس‌بوک و شکایت برادران وینکلواس از مارک زاکربرگ است.

در روز گذشته هم ماسک در پاسخ به سؤال یکی از کاربران توییتر که پرسیده بود آیا دوج کوین دارد یا خیر، نوشته است:

نه، ولی شاید یک روزی این اتفاق بیفتد.

نکته جالب توجه اینجاست که کمی پیش‌تر ماسک در بخش اطلاعات حساب کاربری توییتر خود،‌ نوشته بود که «مدیرعامل سابق دوج کوین» است. وی ماه گذشته نیز در توییتی جداگانه نوشته بود:

یک کلام، دوج کوین!

مدیرعامل تسلا تا به حال بارها در مورد ارزهای دیجیتالی صحبت کرده است. برای نمونه، قبل از کریسمس امسال، بیت کوین را «کلمه امن» خود خوانده بود. پس از این توییت، مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy) با اشاره به توییت ماسک نوشته بود که به بیت کوین «ایمان» دارد. پس از این اتفاق ماسک از  سیلور پرسیده بود که آیا می‌شود چند میلیارد دلار را با بیت کوین انتقال داد؟ سیلور در جواب ماسک گفت که او بیش از ۱.۳ میلیارد دلار بیت کوین را خریده است!

در ماه‌های گذشته شاهد ورود بسیاری از شرکت‌های بزرگ به حوزه ارزهای دیجیتال و بازار بیت کوین بودیم. آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، سخنگوی سابق کاخ سفید نیز یکی از این افراد است. گفته می‌شود که تا به اینجا ۶۰۰ نفر دیگر خواهان خرید سهام در صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین او با نام اسکای بریج (SkyBridge) هستند.

مورگان استنلی (Morgan Stanley)، غول بانکداری دنیا، چند روز گذتشه اعلام کرد که ۱۰ درصد از سهام مایکرواستراتژی را خریده است.

کارشناسان عواملی مانند شیوع ویروس کرونا، افزایش بلاتکلیفی‌های اقتصادی و افزایش چاپ پول برای مقابله با پیامدهای این ویروس را به‌عنوان عوامل صعود بیت کوین مطرح کرده‌اند؛ ولی شاید مهمترین علت جهش قیمت بیت کوین، ورود سرمایه‌گذاران نهادی به این حوزه باشد.