۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

با نزدیک شدن به کریسمس، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال نمی‌توانند منتظر تغییر شگفت‌انگیز در روند بازار باشند. با وجود این شرایط، برخی تحلیلگران تلاش می‌کنند تا با ارزیابی روند قیمت بیت کوین، زمان شروع بازار صعودی را پیش‌بینی کنند.

به گزارش بی‌ین‌کریپتو، برخی از تحلیلگران با درنظرگرفتن اینکه ارزش بازار ارزهای دیجیتال هنوز فاصله زیادی با سطح مهم یک تریلیون دلاری دارد و قیمت بیت کوین همچنان تحت تسلط خرس‌هاست، نظر خود را در مورد برگشت روند صعودی بازار مطرح کرده‌اند.

نظر تحلیلگران بیت کوین

وِن لامبو (Wen Lambo) اصطلاحی است به این معنی که از شخصی بپرسید چه زمانی با فروش ارزهای دیجیتال خود ثروتمند می‌شود. اکنون که ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۷۳درصد کمتر نسبت به بالاترین حد تاریخی خود کاهش داشته است، تحلیلگران در تلاش برای یافتن نشانه‌هایی از بازگشت روند هستند.

یکی از تحلیلگران کریپتوکوانت به نام بی‌آن‌چین (bOnchain) در تحلیل اخیر خود اشاره کرده است که روند صعودی زمانی شروع خواهد شد که ارزش بازار بیت کوین تا دلتا کپ (Delta Cap) کاهش یابد. این تحلیلگر عقیده دارد که دلتا کپ از نظر تاریخی، سطح حمایت ارزش بازار بیت کوین بوده و ارزش بازار کنونی بیت کوین هنوز به دلتا کپ خود نرسیده است.

دلتا کپ بر روی نمودار ارزش بازار بیت کوین

آی‌تی تک (IT Tech)، یکی دیگر از تحلیلگران کریپتوکوانت، معتقد است که کف چرخه بیت کوین با بررسی خروجی خرج‌نشده تراکنش‌ها (UTXOs) مشخص می‌شود. به ویژه که خروجی خرج‌نشده تراکنش‌هایی با عمر بیشتر از ۶ ماه (سرمایه‌گذاران بلندمدت)، تقریباً ۹۰درصد از ارزش بازار تحقق‌یافته را تشکیل می‌دهند. در چرخه های قبلی فروش در سپتامبر ۲۰۱۵ (شهریور ۱۳۹۴) و آوریل ۲۰۱۹ (فروردین ۱۳۹۸)، این شاخص به بیش از ۷۰درصد رسید بود و سپس شروع به کاهش و اصلاح روند قیمت کرد.

نمودار ارزش بازار تحقق‌یافته بیت کوین با تفکیک طول عمر UTXOها

در گذشته، زمانی که ارزش بازار تحقق‌یافته برای هر گروه از سرمایه‌گذاران شروع به ریزش کرد، قیمت بیت کوین به آرامی افزایش داشت. در حال حاضر، ارزش بازار تحقق‌یافته برای جوان‌ترین گروه (سرمایه‌گذاران در بازه ۳ تا ۶ ماهه) شروع به کاهش کرده است. اگر این شاخص برای دیگر گروه‌های سرمایه‌گذاران شروع به کاهش کند، می‌تواند به این معنی باشد که بیت کوین به کف قیمتی جدید خود نزدیک شده است.

پیش‌بینی زمان شروع بازار صعودی

دو جوون (Du Jun)، بنیان‌گذار صرافی ارز دیجیتال هوبی در مصاحبه اخیر خود گفت که روند صعودی جدید بازار تنها پس از هاوینگ بعدی بیت کوین امکان پذیر است که در سال ۲۰۲۴ رخ خواهد داد.

آخرین هاوینگ در مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹) انجام شد، سپس در سال آینده بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی خود به بالای ۶۸٬۰۰۰ دلار رسید. به‌طور مشابه، زمانی که یک هاوینگ در سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵) رخ داد، قیمت بیت کوین در سال بعد رکورد جدیدی را ثبت کرد.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ کمیسیون تجارت فدرال تبلیغات شرکت‌های کریپتو را بررسی میکند؟

 

یک تحلیلگر ناشناس با نام مستعار اسمارت‌کانترکتر (SmartContracter) اعتقاد دارد که افزایش اخیر قیمت بیت کوین یک اصلاح بازگشتی است. با این حال، قیمت بیت کوین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به کمتر از ۱۵٬۰۰۰ دلار خواهد رسید، منطقه‌ای که می‌تواند کف قیمت برای زمان بلندمدت باشد.

روند اصلاح قیمت بیت کوین بر روی نمودار ۱۲ ساعت جفت بیت کوین/دلار

همچنین، افزایش ارزش کل سرمایه‌ قفل‌شده در دیفای که هم‌اکنون در نزدیکی پایین‌ترین سطح خود در ۲ سال گذشته قرار دارد، می‌تواند نشانه‌ای از شروع روند صعودی باشد.

ارزش کل سرمایه قفل‌شده دیفای

درحال حاضر، ارزش کل سرمایه قفل‌شده به ۴۱.۷۴میلیارد دلار رسیده است که از بالاترین سطح تاریخی خود در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) حدود ۷۷درصد کمتر است. افزایش سرمایه ورودی سازمان‌ها و نهادها به فضای دیفای در نتیجه یک بول‌ران نیز می‌تواند نشانه‌ای از شروع بازار صعودی باشد.

منبع: beincrypto