۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

فرانسوا ویلروی دی گالهاو، رئیس بانک دو فرانس (بانک مرکزی فرانسه)، در روز سه‌شنبه اعلام کرد که فاز اول آزمایش‌های یورو دیجیتال کامل شده است. آزمایش‌های مربوط به فاز 2 پروژه یورو دیجیتال امسال آغاز خواهد شد. برای راه‌اندازی کامل انتظار می‌رود که چهار یا پنج آزمایش جدید دیگر راه اندازی شود.

اقدامات بانک مرکزی فرانسه برای اجرای فاز 2 پروژه یورو دیجیتال

رئیس بانک مرکزی فرانسه در سخنرانی خود در محل مجمع بین‌المللی مالی پاریس یوروپلاس، دستاوردهای اتحادیه اروپا در مقررات دارایی‌های رمزنگاری شده تحت ریاست فرانسه را خلاصه کرد. وی به‌صورت خاص به مقررات صندوق انتقال (قانون سفر) و بازارهای دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) اشاره کرد.

یوروسیستم در حال انجام بررسی محدوده و طراحی ارز دیجیتال بانک مرکزی یورو (CBDC) است. ویلروی دی گالهاو در ادامه بیان کرد، منطق اصلی برای یورو دیجیتال خرده فروشی حفظ نقش پول بانک مرکزی در اقتصاد، حتی در شرایطی است که “انقلاب دیجیتال در معرض تهدید قرار دارد”. او به نفع حداکثر واسطه‌گری در طراحی صحبت کرد. در ادامه نیز خاطرنشان شد: واسطه‌ها نسبت به بانک‌های مرکزی تجربه بیشتری را در رابطه با مشتری و اقدامات شناسایی مشتری و ضد پولشویی دارند. او بیان کرد:

من اعتقاد دارم که یوروسیستم نباید نقش مدیریت دارایی‌های دیجیتال یورو را داشته باشد. بانک دو فرانس آخرین حساب‌های مشتری خصوصی خود را بیش از 20 سال پیش بسته است. قصد بازگشایی هیچ کدام را نیز ندارد.

دی گالهاو بیان کرد که CBDC عمده‌فروشی که برای نقل و انتقالات بین بانکی و تراکنش‌های مشابه استفاده می‌شود، کمتر از خرده فروشی اهمیت نخواهد داشت. وی موارد استفاده حیاتی را تسویه اوراق بهادار منتشر شده با فناوری دفتر کل دیجیتال (DLT) و همین‌طور پرداخت‌های برون مرزی و ارزی عنوان کرده است. بانک دو فرانس یک فناوری دفتر کل دیجیتال اختصاصی به نام DL3S را برای استفاده در یک سیستم بالقوه در آینده‌ای نزدیک طراحی کرده است. همین‌طور یک پلتفرم بازارساز خودکار مبتنی بر یک مدل مالی غیر متمرکز تولید کرده است که قادر است تا به تسویه حساب‌های چند CBDC بپردازد.

آزمایش‌های تازه شامل آزمایش نمونه اولیه یورو دیجیتال با بازیگران خصوصی و سایر بانک‌های مرکزی در آمادگی برای اجرای رژیم آزمایشی در سال 2023 می‌شود. دی گالهاو برروی اهمیت قابلیت همکاری مابین DLT و سیستم سنتی تاکید دارد. وی اذعان داشت که DLT به جای جایگزینی زیرساخت‌های سنتی مکمل آن خواهد بود.

منبع: Cointelegraph