4/5 - (1 امتیاز)

در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر به‌روز‌رسانی چشم‌انداز نرخ بهره در ایالات متحده هستند، دلار آمریکا روز سه‌شنبه در آستانه انتشار داده‌های تورم ایالات متحده و نشست نهایی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۲ ثابت ماند. همچنین، این شاخص که در اواخر سپتامبر به سقف جدید ۲۰ ساله خود به ۱۱۴.۷۸ رسید، امروز در ۱۰۴.۹۹ ثابت ماند.

دلار آمریکا در روز سه‌شنبه ثابت ماند

این  شاخص روز سه‌شنبه در نزدیکی انتشار داده‌های تورم ایالات متحده و نشست نهایی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۲ دارای ثابت بود. یک ماه پیش، یک غافلگیری کوچک در جهت نزولی موجی از خرید اوراق قرضه و فروش دلار را با این انتظار که تورم به اوج خود رسیده است، به راه انداخت. این داده‌‌ها که به زودی منتشر می‌شوند، این فرض را آزمایش خواهند کرد.

اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، انتظار دارند تورم ماه نوامبر روی ۰.۳ درصد ثابت بماند، اما شاهد تعدیل در سرعت سالانه این شاخص هستند، به طوری که قیمت‌های اصلی ۷.۳ درصد بیشتر از سال گذشته است.

کریس ترنر (Chris Turner) رئیس بازارهای جهانی و رئیس منطقه‌ای تحقیقات بریتانیا در ING گفت:

به نظر ما فدرال رزرو باید چندین ماه داده‌های تورمی ملایمی را تعیین کند تا بتواند همه چیز را مشخص کند. CPI یکی از بزرگترین داده‌های منتشر شده برای بازارهای جهانی FX است و امروز احتمالاً روز مهمی برای آن خواهد بود.

همچنین، شاخص دلار که در اواخر سپتامبر به اوج ۲۰ ساله خود در ۱۱۴.۷۸ رسید، امروز در ۱۰۴.۹۹ ثابت بود. قابل ذکر است که بزرگترین افت روزانه شاخص دلار و دومین افزایش روزانه بزرگ در سال ۲۰۲۲  در روزهایی رخ داده است که CPI ایالات متحده منتشر شده است.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ کارشناس بانکی: بیت کوین امکان دارد به سقوط کند

 

برای دلار در مقابل فروش چه اتفاقی افتاده است؟

به نظر می‌رسد که دلارآمریکا با انتظارات نرخ بهره بالاتر حمایت شده است، زیرا فدرال رزرو نرخ بهره خود را برای مقابله با تورم افزایش داده است و در صورتی که ظاهراً تورم در حال کاهش می‌باشد، دلار در برابر فروش آسیب‌پذیرتر شده است.

پیش‌بینی‌های بازار برای اوج نرخ بهره در ایالات متحده نیز کاهش یافته است، به طوری که قیمت‌گذاری آتی نشان می‌دهد که نرخ بهره فدرال رزرو – که در حال حاضر بین ۳.۷۵ تا ۴ درصد تعیین شده است – زیر ۵ درصد باقی مانده است.

با این حال، به طور گسترده‌ای انتظار می‌رود که فدرال رزرو در روز چهارشنبه نرخ بهره را 50 واحد پایه (bp) افزایش دهد که پس از 4 افزایش متوالی 75 واحدی، یک پله نزولی محسوب می‌شود.

منبع: Investing.com