Rate this post

دلار آمریکا در اوایل معاملات اروپا در روز جمعه کاهش یافت و به دلیل سیگنال‌های ناخواسته بانک فدرال رزرو، در مسیر نزول هفتگی خود قرار گرفته است. همچنین، شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۵.۸۴۰ رسید و به پایین‌ترین حد خود در سه ماه گذشته نزدیک شد.

 

کاهش دلار آمریکا در روز جمعه

در اوایل معاملات اروپا در روز جمعه ۲۵ نوامبر، دلار آمریکا کاهش یافته است و به دلیل سیگنال‌های ناخواسته فدرال رزرو، در مسیر کاهش هفتگی خود قرار گرفت.

بنابراین، شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۵.۸۴۰ رسید که بیش از ۱ درصد در طول یک هفته کاهش یافته است و به پایین‌ترین حد خود در سه ماه گذشته نزدیک می‌شود.

با توجه به اینکه انتظارات از سرعت کمتر تهاجمی انقباض پولی ایالات متحده به محض اینکه در اوایل روز جمعه شاهد کاهش بازدهی خزانه داری این کشور در ماه آینده به پایین‌ترین سطح هفت هفته اخیر خود بود، این نشان دهنده این است که دلار آمریکا با مشکل مواجه شده است.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ بررسی افزایش ارزش دلار در نشست مهم آتی فدرال رزرو

 

تحلیلگران پلتفرم ING در یادداشتی می‌گویند:

داده‌های فدرال‌رزرو غافلگیر کننده بود که نشان‌دهنده حمایت قوی از افزایش نرخ بهره و حمایت ضعیف‌تر از لفاظی‌های بلند‌مدت رئیس فدرال رزرو بود. دلار می‌تواند برای مدتی طولانی‌تر تحت فشار بماند، اما احتمالاً اکنون مقدار زیادی از کاهش آن مربوط به اقدامات فدرال رزرو می‌شود.

احتمالاً روز جمعه فعالیت آن محدود خواهد بود، زیرا معامله‌گران از تعطیلات روز شکرگزاری ایالات متحده برای لذت بردن از یک آخر هفته طولانی استفاده می‌کنند و توجهات به انتشار داده‌های شغلی و رشد ایالات متحده و پیامدهای نرخ بهره معطوف خواهد شد.

 

سایر اخبار مهم دلار در فارکس

جفت ارز EUR/USD با ۰.۱ درصد افزایش به ۱.۰۴۱۸ رسید و به بالاترین سطح چهار ماهه خود در ۱.۰۴۸۱ نزدیک شد. تولید ناخالص داخلی (GDP) آلمان به جای ۰.۳ درصدی که ابتدا گزارش شده بود، ۰.۴ درصد افزایش یافت. این باعث شد تولید ناخالص داخلی به جای ۱.۱ درصد، ۱.۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

علاوه بر این، شرکت تحقیقات بازارهای مالی GfK گفت که اعتماد مصرف‌کننده آلمان دومین بهبود متوالی را در ماه دسامبر ثبت کرده است، در حالی که نزدیک به پایین‌ترین حد خود در ۴۰.۲  باقی مانده است.

جفت ارز GBP/USD با کاهش ۰.۲ درصدی به ۱.۲۰۸۷ رسید، اما همچنان به بالاترین سطح سه ماهه خود در ۱.۲۱۵۳ نزدیک است و در مسیر رشد هفتگی نزدیک به ۲ درصدی خود قرار دارد.

همچنین، پس از آن که داده‌ها نشان دادند که تورم در توکیو در نوامبر به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسیده است و فشارهای تورمی بیشتری را منعکس می‌کند، جفت ارز USD/JPY با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۳۸.۸۱ رسید.

در همین حال، جفت ارز USD/CNY با ۰.۱ درصد افزایش به ۷.۱۵۷۴ رسید، زیرا اقتصاد چین با جهش بی‌سابقه کووید-۱۹ مبارزه می کند. ۱۹ مورد مثبت که منجر به اعمال محدودیت‌های شدیدی در چندین شهر بزرگ این کشور شد.

 

منبع: Investing.com