۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

خریداران اتریوم در تلاش هستند تا از مانع ۴,۰۵۰ دلاری عبور کنند. این‌طور که پیداست قیمت در حال بازیابی است؛ اما یک مانع دیگر در ۴,۱۷۵ دلار پیش روی آنها قرار دارد.

اتریوم در روز گذشته تلاش کرد تا خود را به بالای ۴,۱۷۵ و ۴,۲۰۰ دلار برساند. اما در این امر ناموفق بود و در ادامه آن، با نزولی‌شدن بازار قیمت اتریوم به زیر ۴,۱۰۰ دلار رسید.

هنگام این اصلاح در ابتدا قیمت به زیر ۴,۱۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی (EMA) ۱۰۰ ساعته سقوط کرد و بعد از آن حمایت خط روند صعودی درون نمودار نیز، در ۴,۰۸۰ دلار شکسته شد. شکسته‌شدن حمایت خط روند صعودی باعث شد تا قیمت به زیر سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی سقوط کند. قابل ذکر است که در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۳,۸۳۳ دلار تا اوج ۴,۱۷۶ دلاری آن تنظیم شده است.

قیمت کنونی اتریوم

هم‌اکنون که قیمت زیر ۴,۱۰۰ دلار قرار دارد، نشانه‌های نزولی متعددی در بازار مشاهده می‌شود. اگر روند بازار در ادامه تغییر کند و صعودی شود، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی در قیمت ۴,۰۵۰ دلار است و پس از آن اولین مقاومت کلیدی آن در نزدیکی ۴,۱۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ ساعته است.

نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

یک مانع دیگر نیز در محدوده ۴,۱۷۴ دلار مشاهده می‌شود که عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای این سطح توانایی این را دارد که بستر را برای رشد ادامه‌دار اتریوم در کوتاه‌مدت فراهم سازد. در چنین حالتی اتریوم این شانس را خواهد داشت تا در بازه زمانی کوتاه‌مدت از ۴,۲۵۰ دلار عبور کند. مقاومت کلیدی بعدی هم در ۴,۳۵۰ دلار خواهد بود.

از طرفی دیگر، اگر قیمت نتواند مانع ۴,۱۰۰ دلار را پشت سر بگذارد، این امکان وجود دارد که روند نزولی گسترده‌تر شود. با روند نزولی‌شدن بازار نزدیک‌ترین حمایت پیش رو در قیمت ۴,۰۰۰ دلار خواهد بود و یک مقاومت کلیدی هم در حال شکل‌گیری در نزدیکی ۳,۹۶۰ دلار است. قابل‌ذکر است که سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی تقریباً در همین ناحیه است.

اگر در ادامه حمایت ۳,۹۶۰ دلاری شکسته شود، باید منتظر سقوط قیمت به صورت عمیق‌تر بود. درچنین شرایطی ۳,۸۵۰ دلار به‌عنوان حمایت کلیدی پیش روی قیمت عمل خواهد کرد و شکسته‌شدن آن می‌تواند قیمت را تا ۳,۶۰۰ دلار پایین بکشاند.

شاخص مکدی (MACD) در حال ورود به محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌‌طور که پیش‌تر گفته شد، ۳,۹۶۰ دلار حمایت‌‌ کلیدی اتریوم است و ۴,۱۷۵ دلار به‌عنوان مقاومت‌‌‌ پیش رو عمل خواهد کرد.

منبع : “newsbtc