۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

پروژه CryptoGPT که  به تازگی در توییتر و میان فعالان بازار ارزهای دیجیتال مورد بحث قرار گرفته است، ادعا کرده است امکاناتی را فراهم کرده است تا کاربران بتوانند از داده‌‌های مربوط به فعالیت‌های روزمره خود کسب درآمد کنند؛ اما برخی از کاربران به‌طور جدی نسبت به واقعی‌بودن وعده‌های این پروژه تردید دارند.

CryptoGPT در تلاش است از گسترش محبوبیت ChatGPT به نفع خود استفاده نماید. این پروژه نوپا ادعا می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد تا از داده‌های خود کسب در آمد کنند و همه فعالیت‌های روزمره زندگی خود را به منبع درآمد تبدیل کنند.

کریپتو جی پی تی مدعی است‌ که دیتاهای شخصی مربوط به استفاده مردم از برنامه‌های حوزه سلامت و تناسب‌اندام، بازی‌ها، موسیقی و سایت‌های دوست‌یابی همگی می‌توانند برای کسب درآمد مورد استفاده قرار گیرند. نام این پروژه نیز پیش از راه‌اندازی توکن آن در توییتر ترند شده بود.

با این وجود، مشخص نیست آیا در واقعیت چیزی وجود دارد که درستی ادعاهای شجاعانه CryptoGPT را نشان دهد یا نه؛ یا اینکه این طرح صرفاً پروژه دیگری است که تلاش می‌کند با استفاده از کلمه کلیدی «هوش مصنوعی» قیمت‌ ارز دیجیتال خود را افزایشی کند.

این‌طور که به نظر می‌رسد، طبق ایده CryptoGPT، داده‌های مربوط به استفاده مردم از برنامه‌ها به‌شکل NFT‌هایی روی شبکه بلاک چین ذخیره می‌شوند و از آنجایی که سیستم‌های هوش مصنوعی باید به‌طور مستمر الگوریتم‌های خود را با داده‌های جدید آموزش دهند، این اطلاعات می‌توانند ارزشمند باشند.

این ایده بخشی از یک بحث طولانی مدت درباره این مسئله است که سازندگان پلتفرم‌های رایگان وب ۲.۰ معمولا از داده‌های مربوط به ما درآمدزایی می‌کنند، بدون آنکه بخشی از آن درآمد به ما پرداخت شود.

با همه این ادعاها، یکی از نگرانی‌هایی که پروژه CryptoGPT تاکنون به آن نپرداخته، مسئله مهم حریم خصوصی و زیرساخت هایی است که این پلتفرم برای ناشناس‌سازی دیتاهایی انجام می‌دهد که از کاربران جمع‌آوری می‌شود.

با توجه به اینکه پروژه‌های کسب درآمد از تحرک (Move to Earn) تاکنون بازدهی بسیار کمی داشته‌اند، زمان نشان خواهد داد که آیا درآمد کسب شده از CryptoGPT واقعاً ارزش امتحان‌کردن را دارد یا نه.

برخی از کاربران در توییتر هشدار داده‌اند که این پروژه یک کلاهبرداری است و از سرمایه‌گذاران خواسته‌اند که با احتیاط تصمیم بگیرند.

توکن پروژه CryptoGPT در کنار اکثر توکن‌های پروژ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که در ماه‌های اخیر وارد بازار شدند، طی مدت اخیر عملکرد بهتری از بیت کوین و اتریوم داشته است.

منبع: coinmarketcap