۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

کلاهبرداران کریپتویی سرمای زمستان ارزهای دیجیتال را احساس می‌کنند، زیرا درآمد آنها تا ۴۶ درصد کاهش می‌یابد، اما برخی از آنها با وجود بازار نزولی کریپتو به سازگاری و پیشرفت ادامه می‌دهند. از آنجایی که معامله گران کریپتو در جریان سقوط Terra در سال گذشته نسبت به تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری حساس شده‌اند، به نظر می‌رسد که کلاهبرداران به روش های دیگری برای خالی کردن جیب مردم  مانند هدایای رایگان و کلاهبرداری‌های عاشقانه روی آوردند.

اریک جاردین (Eric Jardine) سرپرست تحقیقات جرایم سایبری در شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis در یک وبینار جرایم کریپتویی با تمرکز بر جرایمی که بر مصرف‌کنندگان تأثیر می‌گذارد، نحوه تغییر استراتژی‌های کلاهبرداران را با تغییر موقعیت‌های بازار توضیح داد.

افزایش کلاهبرداری‌های عاشقانه و هدایای رایگان در بازار نزولی کریپتو سال 2022 منبع Chainalysis

اریک جاردین اینگونه شروع کرد سخنانش را در حالی که درآمد کلی کلاهبرداری کریپتو در سال ۲۰۲۲ رو به کاهش بوده است، همه کلاهبرداری‌ها رفتار مشابهی نداشتند. او در ادامه توضیح داد:

یکی از نوآوری‌های جدید در گزارش امسال، طبقه‌بندی کلاهبرداری‌ها به انواع مختلف بود. در آنجا، چیزی که ما کشف کردیم این بود که همه کلاهبرداری‌ها در بازار نزولی کریپتو یکسان نخواهند بود.

از آنجایی که تریدرهای کریپتو در جریان سقوط Terra در سال ۲۰۲۲ نسبت به تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری با احتیاط عمل می‌کنند، به نظر می‌رسد که کلاهبرداران به هدایای رایگان و کلاهبرداری‌های عاشقانه روی آوردند. جاردین در ادامه افزود:

این نشان دهنده این است که در بین کلاهبرداران نوعی تناوب وجود دارد و شرایط بازار باعث می‌شود کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری سودآور نباشند. آنها ممکن است تاکتیک‌های خود را با کلاهبرداری‌های دیگری جایگزین کنند که حس عاطفی متفاوتی دارند.

طبق داده‌های ارائه‌شده توسط جاردین، به محض اینکه کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری مؤثر نباشند، کلاهبرداری‌های عاشقانه و هدایای رایگان افزایش می‌یابند که نشان می‌دهد کلاهبرداران صرفاً «یک فیلمنامه را بارها و بارها بازی نمی‌کنند» و بسته به وضعیت بازار می‌توانند تغییر کنند.

جدا از کلاهبرداری‌های عاشقانه و هدایای رایگان، این متخصص جرایم سایبری تاکید کرد که یک کلاهبرداری بازاریابی چندسطحی، بخش بزرگی از ۵.۹ میلیارد دلار از دست رفته به دلیل کلاهبرداری‌ها در سال ۲۰۲۲ را از آن خود کرده است. او نشان داد که در میان کلاهبرداری‌های برتر سال، کلاهبرداری hyperverse در سراسر جهان افزایش یافته است.