Rate this post

طبق گزارش‌هایی، پلتفرم BlueBenx گه یک پلتفرم وام‌دهی کریپتویی در برزیل است به دلیل این ادعا که هک این پلتفرم منجر به تخلیه 32 میلیون دلار (معادل 160 میلیون ریل برزیل) شده است؛ عملیات برداشت وجه را برای تمامی 22000 کاربر خود مسدود کرده است. در صورتی که هنوز هم هیچ‌گونه جزئیات دقیقی در مورد این هک در دسترس نیست. به همین دلیل ظاهراً این شرکت اکثر کارمندان خودش را نیز اخراج کرده است.

BlueBenx به لیست رو به رشد شرکت‌های کریپتویی پیوسته است. ولی با این حال نتوانستند به وعده خودشان درخصوص سود بالا در زمستان امسال عمل کنند. این پلتفرم وام‌دهی برزیلی به کاربرانی که برروی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، تا ۶۶ درصد بازدهی را وعده داده بود.

هک پلتفرم BlueBenx

گزارشی از Portal do Bitcoin نشان دهنده این است که پلتفرم BlueBenx قربانی یک هک شد. پس از این اتفاق برداشت وجه برای کاربران را متوقف کرده است. به گفته وکیل پلتفرم BlueBenx، Assuramaya Kuthumi، این هک منجر به ضرری معادل با 32 میلیون دلار شد. با توجه به عدم شفافیت در مورد این ادعای هک، سرمایه گذاران به سختی حتی باورش کردند.

براساس نقل قول یک سرمایه گذار ناشناس به Portal do Bitcoin:

«من اینگونه فکر می‌کنم که احتمال کلاهبرداری زیاد است. به این دلیل که کل داستان حمله هکرها چرند به نظر می‌رسد. این هک چیزی است که آنها از خودشان درآورده‌اند.»

عدم اعتماد در میان سرمایه‌گذاران به این دلیل است که پلتفرم‌های کریپتویی متعددی [که بازدهی بالایی ارائه می‌کنند ] سناریوی مشابهی را در گذشته مطرح  کرده‌اند. پس از طرح این داستان نیز برداشت وجوه را متوقف کرده‌اند. در نهایت نیز بی‌کفایتی خود را در تحقق بازده‌های وعده داده شده به کاربران پنهان می‌کردند.

با توجه به خطرات فزاینده‌ای که در خدمات با بازده بالا وجود دارد، همان‌گونه که ذکر شد، سرمایه گذاران کریپتو اکنون به دنبال این هستند که بازدهی ارزهای دیجیتال با ریسک پایین را به عنوان استراتژی‌های ایمن‌تری امتحان کنند. Block Earner، یک شرکت فین‌تک استرالیایی، شاهد افزایش سرمایه‌گذاران خود بود. به دلیل اینکه این سرمایه‌گذاران به دنبال «نسخه کم خطرتر» بازدهی بودند. Apurva Chiranewala مدیر کل این شرکت در مصاحبه اخیر خود بیان کرد:

«با توجه به این موضوع که ریسک‌ سرمایه‌گذاری با بازده بالا زیاد شده است، این افراد شروع به تعامل با ما کرده‌اند. به دلیل اینکه ظاهراً ما نسخه کم‌ریسک‌ترو کم خطرتری هستیم.»

در نتیجه این تغییر در احساسات، شرکت‌های کریپتویی مختلفی مانند Block Earner ملزم به ساخت همزمان محصولات سازمانی به دلیل علاقه روبه‌رشد به این فضا هستند.

منبع: “Cointelegraph