Rate this post

با رکوردشکنی دوباره قیمت بیت کوین و عبور از ۴۰,۰۰۰ دلار، ارزش بازار این ارز دیجیتال از ارزش بازار بسیاری از شرکت‌های بزرگ مثل فیس‌بوک پیشی گرفت.

در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین حدود ۷۳۰ میلیارد دلار است. این در حالی است که پس از ثبت اوج جدید ۴۰,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین، شاهد عبور ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار فیس‌بوک بودیم.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ رشدی بیش از ۳۰۰ درصد را به دنبال داشت و با ورود به سال ۲۰۲۱،‌ این روند همچنان نیز با قدرت در حال پیشروی است. در مدت ۸ روز گذشته، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال ۴۰ درصد افزایش دیگر داشته است. نباید فراموش کرد که قیمت بیت کوین سال ۲۰۲۰ را در محدوده ۲۹,۱۰۰ دلاری به اتمام رساند و حال در محدوده ۴۰,۰۰۰ دلاری معامله می‌شود.

در طی روزهای گذشته، ارزش بازار بیت کوین، نام‌های بزرگی مانند تنسنت (Tencent)، علی‌بابا و فیس‌بوک را نیز پشت سر گذاشت. نکته جالب توجه اینجاست که ارزش بازار این ارز دیجیتال از ارزش بازار ارزهای رایجی مانند روبل روسیه و بات تایلند نیز بیشتر است.

شاید بتوان اینگونه گفت که پیشی‌گرفتن ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار فیس‌بوک، بیش از همه برای برادران وینکلواس خوشایند باشد. چند سال پیش تایلر و کامرون وینکلواس با شکایت از مارک زاکربرگ، خالق فیس‌بوک، او را متهم کرده بودند که ایده این شبکه اجتماعی را از آنها به سرقت برده است. کامرون وینکلواس، از بنیان‌گذاران صرافی جمینی (Gemini)، پس از اعلام خبر عبور ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار فیس‌بوک، در توییت خود اینگونه نوشت:

با عقل جور در می‌آید که یک شبکه پولی، ارزشی بیشتر از یک شبکه اجتماعی داشته باشد.

در حال حاضر و با اصلاح اندک قیمت بیت کوین، ارزش بازار فیس‌بوک توانست بار دیگر از ارزش بازار بیت کوین بیشتر شود.

منبع: “coindesk