Rate this post

بانک بزرگ انگلیسی «HSBS»، یکی از بزرگترین بانک‌ها در بریتانیاست که به تازگی اعلام کرده است که اجازه انجام تراکنش‌های مرتبط با بیت کوین را نمی‌دهد.

به نقل از خبرگزاری تایمز، بانک HSBS که یکی از بزرگترین بانک‌ها در بریتانیا به شمار می‌آید، امکان برداشت سودهایی را که از طریق جهش اخیر قیمت بیت کوین به دست آمده است را نمی‌دهد. این موضوع در حالی است که بانک‌های بزرگ دیگر نیز کارت‌های اعتباری را که با آنها بیت کوین خریداری شده است را قبول نمی‌کنند.

رن نوینر (Ran Neuner)، مجری برنامه کریپتوتریدر (Crypto Trader) که از شبکه سی‌ان‌بی‌سی پخش می‌شود، در اظهارنظر تازه خود اعلام کرده است که بانک‌ها با ممنوع کردن ارزهای دیجیتال، تنها خود را از گردونه رقابت حذف می‌کنند.

در طی سال‌های گذشته، بسیاری از بانک‌های مطرح انگلیسی، به‌دنبال ایجاد محدودیت و ممنوعیت در حوزه ارزهای دیجیتال بودند. طبق گزارش‌ها، HSBC و بارکلی (Barclays) از جمله آن بانک‌هایی هستند که حساب‌های تجاری‌ای را که با صرافی ارزهای دیجیتالی تراکنش داشتند، مسدود کرده‌اند. نگرانی‌ها از ارتکاب جرایمی نظیر پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم از جمله آن دلایلی هستند که بانک‌ها در توجیه مسدودسازی این حساب‌های ارز دیجیتال مطرح می‌کنند.

نکته جالب توجه اینجاست که طبق داده‌های شبکه مبارزه با جرایم مالی آمریکا (FinCEN) که در تاریخ سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور) لو رفت، بانک‌های جی‌پی‌مورگان، HSBC‌ و چند بانک بزرگ دیگر پول‌شویی در حدود مبلغ ۲ تریلیون دلار را تسهیل کرده‌اند.

دنی اسکات (Danny Scott)، مدیرعامل صرافی کوین کرنر (CoinCorner)، اینگونه عنوان می‌کند که بانک‌هایی که پیش‌تر رویکردی منفی در مقابل بیت کوین داشته‌اند، در حال تغییر این رویکرد هستند. وی در این باره می‌گوید:

مدتی است که بانک‌ها دست از ایجاد محدودیت و مانع‌تراشی بر سر راه برداشت [سود] بیت کوین‌ها برداشته‌اند. اینگونه فکر می‌کنم که بانک‌ها در حال کنار آمدن با بیت کوین هستند. تا وقتی که مبدأ سرمایه‌ها پاک باشد، مشکلی نیز وجود نخواهد داشت.

منبع: “u.today