۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

وزیر خزانه داری آمریکا که جانت یلن (Janet Yellen) نام دارد. در صبح امروز، به اشتباه بیانیه‌ای را که در رابطه با جزئیات فرمان اجرایی جو بایدن که به ارزهای دیجیتال مربوط است، منتشر نمود. آن طور که از بیانیه یلن مشخص است. دولت ایالت متحده و شخص رئیس جمهور، نظر مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند.

اشتباه وزیر خزانه داری آمریکا

امروز صبح، بعد از آن که وزیر خزانه داری آمریکا به اشتباه برخی از جزئیات مربوط به متن فرمان اجرایی مرتبط با ارزهای دیجیتالِ بایدن را انتشار داد. قیمت بیت کوین رشد ۸ درصدی را تجربه کرد و پس از آن قیمت سایر ارزهای دیجیتال نیز افزایشی شد. آن طور که از اطلاعات لورفته در وب‌سایت خزانه داری آمریکا مشخص است، بایدن در فرمان اجرایی خود به‌دنبال قانون گذاری ارزهای دیجیتال به شکلی است که به نفع شهروندان آمریکایی، کاربران و کسب و کارهای فعال در این حوزه باشد.

یلن در این بیانیه اعلام کرده است:

فرمان اجرایی رئیس‌جمهور بایدن از نوآوری‌هایی که با «مسئولیت پذیری» همراه هستند حمایت خواهد کرد. چراکه این اقدام سیاست‌ دستگاه‌های مختلف ایالات را [در برخورد با ارزهای دیجیتال] یک پارچه می‌کند.

یلن در ادامه افزود:

طبق متن فرمان اجرایی رئیس جمهور، وزارت خزانه داری موظف است. که با همکاری دیگر سازمان‌های دولتی، گزارشی در رابطه با آینده پول و سیستم های پرداختی ارائه نماید.

بلافاصله پس از لورفتن متن این بیانیه، بیت کوین جهشی ۸ درصدی و رو به جلو گرفت. که در بالاترین سطح به ۴۱٬۹۰۰ دلار رسید. سایر ارزهای معروف بازار از جمله اتریوم، سولانا و لونا هم جهش‌های مشابهی داشته‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار؛ جهش مربوط به لحظه لورفتن جزئیات فرمان اجرایی بایدن.

کامرون وینکلواس (Cameron Winklevoss) که بنیان‌گذار صرافی جمینای (Gemini) و یکی از مشهورترین چهره‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال است. در توییتر خود اینگونه نوشته است:

آن‌طور که از بیانیه یلن مشخص است، بایدن در این فرمان اجرایی نگاه خاصی به ارزهای دیجیتال دارد. که به دنبال هماهنگی بیشتر و رویکردی همه جانبه در سیاست‌گذاری ارزهای دیجیتال است. به‌گونه‌ای که از نوآوری‌های همراه با مسئولیت‌پذیری، حمایت شود.

او در ادامه گفت:

من از این رویکرد سازنده که در آن برای قانون گذاری ارزهای دیجیتال ملاحظه شده است و به دنبال همکاری با ذی نفعان این حوزه برای حفظ موقعیت ایالات متحده به عنوان رهبر صنعت ارزهای دیجیتال است، استقبال می‌نمایم.

فرمان اجرایی دولت آمریکا

فرمان اجرایی دولت ایالت متحده که مشخصاً ویژه ارزهای دیجیتال تهیه شده، به تازگی مورد توجه فعالان بسیار این حوزه بوده است و یکی از دلایل این توجه فراوان، بحث هایی است. که درباره استفاده سرمایه داران روس از ارزهای دیجیتال برای دور‌زدن تحریم ها به وجود آمده بود. از این رو، برخی از کارشناسان پیش بینی کرده بودند که بایدن در برخورد با ارزهای دیجیتال رویکرد سخت‌گیرانه ای اعمال کند.

با این که در دیدگاه یلن نوعی میانه روی مشاهده شده است، وزیر خزانه داری ایالت متحده آمریکا نگرانی خود را در رابطه با سؤاستفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های مجرمانه، ابراز کرده است.

در بیانیه یلن که اکنون از وب سایت وزارت خزانه داری برداشته شده، آمده است:

در فرمان اجرایی به بحث خطرات مرتبط با تأمین مالی فعالیت‌های غیرقانونی، حمایت از کاربران و سرمایه‌گذاران این حوزه و همچنین جلوگیری از تهدید سیستم مالی جهانی و اقتصاد اشاره شده است.

منبع:”coindesk