Rate this post

بر اساس آخرین گزارش درآمد سه ماهه سوم تسلا که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا ثبت شده است، این شرکت سازنده خودروهای الکتریکی (EV) اعلام کرده است که از اوایل سال ۲۰۲۱ در مجموع ۱.۵میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده بود. از این مقدار، شرکت در حال حاضر ۱۷۰میلیون دلار زیان تحقق نیافته ناشی از تغییر در ارزش متعارف سرمایه گذاری خود را داراست. این مبلغ در ترکیب با سود ۶۴میلیون دلاری حاصل از از سودهای واقعی بیت کوین در مقاطع مختلف در دو سال گذشته منجر به زیان خالص ۱۰۶میلیون دلاری در پایان سه ماهه سوم شده است.

سود و زیان بیت کوین های شرکت تسلا

در این پرونده آمده است که ضررهای تسلا بر فعالیت اصلی این شرکت تأثیری نداشته است. سود این شرکت نسبت به سال گذشته، از ۳.۳میلیارد دلار در ۹ماهه اول سال ۲۰۲۱ ، به میزان ۱۶۹ درصد افزایش یافته است. با این حال، تسلا اعلام داشته است که تنها حدود ۲۱۸میلیون دلار بیت کوین در ترازنامه خود نگهداری کرده است.

طبق قوانین حسابرسی، دارایی‌های دیجیتال، به عنوان دارایی‌های نامشهود با عمری نامحدود در نظر گرفته می‌شوند. در نتیجه، هر کاهشی در ارزش قیمتی متعارف آن‌ها، تسلا را ملزم می‌کند که هزینه‌های کاهش ارزش را شناسایی کند، در حالی که شرکت تا زمان فروش هیچ گونه افزایش قیمتی را اصلاح نمی‌کند. در چنین رفتارهای مالیاتی سودمند، زیان‌ها را می‌توان در مقابل سود کسر کرد تا بدهی‌های مالیاتی کاهش یابد، در حالی که عایدی سرمایه تا زمان فروش مشمول مالیات نمی‌شوند. و با اینکار مالیات کمتری پرداخت میکند.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ایلان ماسک با قیمت بیت کوین چه کرد؟

 

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، به دلیل حمایت از دارایی‌های دیجیتال، علاقه‌اش به میم‌کوین‌ها، مانند دوج کوین و جاه‌طلبی ۴۴ میلیارد دلاری‌اش برای تصاحب غول رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر، در فضای کریپتو مشهور است. در طول خرید رسانه اجتماعی توییتر، این سلبریتی میلیاردر متعهد شده است ربات‌های هرزنامه و کلاهبرداری را از این پلتفرم حذف کند و اظهار داشته است:

این ربات‌ها منجر به خراب شدن فضای توییتر شده‌اند. اگر به ازای هر کلاهبرداری کریپتو که در این پلتفرم وجود دارد یک دوج کوین داشتم، اکنون صاحب ۱۰۰ میلیارد دوج کوین بودم.

با اینحال این ضرر دارایی تا وقتی که مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک دست به فروش رمزارزهای خود نزند ضرر به حساب نمی آید، با اینحال نگهداری این داراییها با روند فعلی بیتکوین ضرر قابل توجهی به تسلا را وارد کرده و باعث ریزش سهام این شرکت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا شده است (ریزش اخیر از ۲۱۲دلار تا حدود ۲۰۹دلار).

منبع: Cointelegraph