۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

با سقوط بیت کوین در طول ۲۴ ساعت گذشته که به زیر ۳۹٬۰۰۰ دلار همراه بود. برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند که اصلاح نزولی اخیر می‌تواند مجدداً با یک بازگشت صعودی همراه شود. به عقیده این تحلیلگران، با روند صعودی بازار، ۴۳٬۱۰۰ دلار اولین مقاومت جدی پیش رو خواهد بود.

روز گذشته بیت کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال دوباره با نوسان شدیدی روبرو شدند. یکی از دلایل این اتفاق، بیشتر شدن تنش بین روسیه و اوکراین و تأثیر آن بر کل بازارهای مالی جهان بود.

در شروع ساعت‌های معاملاتی روز گذشته، بیت کوین در رنج قیمتی ۴۱,۰۰۰ دلار در حال نوسان بود. در بعد از ظهر همان روز، موج فروش معامله گران قیمت این ارز را با سقوط مواجه کرد و آن را به زیر ۳۹,۰۰۰ دلار کشاند.

سقوط بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار، سقوط بیت کوین در طول ۲۴ ساعت گذشته.

در ادامه، با توجه به افزایش بی اعتمادی سرمایه‌گذارن به وضعیت اقتصادی دنیا، نظر چند تحلیلگر را درباره آینده بیت کوین بررسی خواهیم نمود.

آیا قیمت بار دیگر از ۳۸ هزار دلار بازیابی می‌شود؟

رکت کپیتال (Rekt Capital) که تحلیلگر ناشناسی است. عنوان کرد که محدوده ۴۳,۱۰۰ دلار، سطح بسیار مهمی برای بیت کوین است. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، آخرین باری که کندل هفتگی بیت کوین زیر این سطح بسته شد، این ارز دیجیتال به محدوده قیمتی ۳۸,۰۰۰ دلار رسید.

رکت کپیتال گفته‌ است:

حالا که آخرین کندل هفتگی بیت کوین زیر محدوده ۴۳,۱۰۰ دلار بسته شده است ممکن است روند آن در آینده همانند دفعه قبل باشد.

سقوط بیت کوین
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین به دلار؛ تحلیل رکت کپیتال از نمای ۱ هفته‌ای بازار.

معامله گران باید مراقب میانگین متحرک‌ ۵۰ روزه بیت کوین باشند

اسکات ملکر (Scott Melker)، که استراتژیست و تحلیلگر مطرح بازار ارزهای دیجیتال است. به شاخص‌های تکنیکالی اشاره نموده است که معامله گران باید مراقب آنها باشند. او با انتشار نمودار زیر، به‌طور خاص روی میانگین متحرک ۵۰ روزه (MA) بیت کوین تأکید کرده است.

سقوط بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین به دلار؛ تحلیل ملکر.

ملکر عنوان کرد که:

معامله گران و ربات‌های معامله گر همیشه به میانگین متحرک ۵۰ روزه بیت کوین حواسشان هست تا مشاهده کنند که آیا بیت کوین می‌تواند خودش را بالاتر از آن نگه دارد یا نه. در نمودار بالا، خط آبی رنگ نشان دهنده این شاخص است.

مهم‌ترین مقاومت ۴۳,۱۰۰ دلار

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر معروف ارزهای دیجیتال، به سطوح مقاومتی مهم بیت کوین اشاره نموده است که در صورت بهبود قیمت در ابتدای هفته، معامله گران باید آنها را زیر نظر داشته باشند.

سقوط بیت کوین
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین به دلار؛ تحلیل ون دپوپ.

او نمودار بالا را منتشر کرده‌ و گفته‌ است:

با افزایش درگیری بین اوکراین و روسیه، بیت کوین وارد فاز اصلاح شده و با افزایش بیش از حد قیمت طلا، ترس معامله‌گران افزایش یافته است. این احتمال وجود دارد که این اصلاح، در ادامه با جهش دوباره قیمت همراه شود. به نظر من اگر این اتفاق بیفتد، بیت کوین در محدوده ۴۳,۱۰۰ تا ۴۳,۵۰۰ دلار با مقاومت مواجه می‌شود. به طور جدی، بازارها متزلزل و ضعیف شده‌اند و قیمت آلت کوین‌ها هم در حال کاهش است.

منبع:”cointelegraph