Rate this post

نمودار بیت کوین یک اصلاح نزولی در زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلاری را تشکیل داد. ارز دیجیتال برتر بازار زیر قیمت ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ معامله می‌شود. دو خط روند نزولی با مقاومتی نزدیک به ۲۹۵۵۰ و ۳۰۱۵۰ دلار در تایم فریم یک ساعته جفت ارز BTC/USD بوجود آمده است. این جفت ارز می‌تواند در کوتاه مدت تا حدود ۲۹۰۰۰ دلار نیز ریزش داشته باشد.

تحلیل تکنیکال نمودار بیت کوین

قیمت بیت کوین برای باقی ماندن دربالای محدوده ۳۰۵۰۰ دلار تلاش کرد. اما تلاش این ارز دیجیتال نتیجه نداد و در ادامه به زیر منطقه حمایتی ۳۰۰۰۰ دلار حرکت کرد.

فروشندگان یا همان خرسها توانستند قدرت پیدا کنند و قیمت را به سمت منطقه حمایتی مهم ۲۹۲۰۰  دلار حرکت دهند. قیمت یک کف نزدیک به ۲۹۱۲۳ دلار تشکیل داده است و اکنون در حال تثبیت می باشد. بیت کوین اکنون زیر قیمت ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ خرید و فروش می‌شود.

نزدیک‌ ترین مقاومت مهم روبروی نمودار، سطح ۲۹۴۵۰ دلاری است. این سطح نزدیک به ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی خود را از قیمت ۳۰۵۵۵ به ۲۹۱۲۳ دلار قرار دارد. همچنین دو خط روند نزولی با مقاومتی در نزدیکی سطوح ۲۹۵۵۰ دلار و ۳۰۱۵۰ دلار در نمودار یک ساعته جفت ارز BTC/USD شکل گرفته است.

در صورت شکسته شدن مقاومت خط روند اول قیمت تا ۲۹۸۰۰ دلار رشد خواهد داشت. مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۳۰۰۰۰ دلاری است. این سطح نزدیک به سطح ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی حرکت کاهشی از ۳۰۵۵۵ به ۲۹۱۲۳ دلار قرار دارد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیل تکنیکال اتریوم: احتمال اصلاح قیمت در نمودار ETH/Tether

شکسته شدن مقاومت ۳۰۰۰۰ دلار و خط روند موجب ایجاد روند صعودی جدیدی نیز خواهد شد. در این صورت، قیمت امکان دارد تا سطح ۳۰۵۰۰ دلار افزایش یابد. مقاومت کلیدی بعدی سطح ۳۱۲۰۰ دلار خواهد بود.

سناریوی ریزش قیمت

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت مهم ۳۰۰۰۰ دلاری را بشکند و بالای این قیمت تثبیت شود، کاهش بیشتری را تجربه خواهد کرد. نزدیک‌ترین حمایت در صورت نزول سطح ۲۹۲۵۰ دلار می باشد.

حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۹۰۰۰  دلار قرار دارد. شکست این سطح موجب نزول بیشتر قیمت خواهد شد. در این صورت، قیمت ممکن است تا حمایت ۲۸۴۰۰ دلار ریزش یابد.

بررسی اندیکاتورها

MACD یک ساعته: MACD اکنون در منطقه نزولی در حال افزایش است.

RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی): RSI برای BTC/USD اکنون زیر سطح 50 است.

سطوح پشتیبانی اصلی: ۲۹۲۵۰ دلار و به دنبال آن ۲۹۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومت اصلی: ۲۹۴۵۰ دلار، ۲۹۸۰۰ دلار و ۳۰۰۰۰ دلار.

منبع: Newsbtc