۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

با وجود کاهش ۵۰درصدی ارزش سهام First Republic Bank  و موجی از ترس نسبت به ورشکستگی قریب‌الوقوع یک بانک دیگر در بین مردم، قیمت بیت کوین رشدی ۳.۷ درصدی را در ۲۴ ساعته تجربه کرد.

سرپرست بخش تحقیقات پلتفرم آموزشی ارزهای دیجیتال استرالیایی «کالکتیو شیفت» بر این باور است که قیمت بیت کوین بالافاصله پس از آن افزایش یافت که چارلز گاسپرینو، گزارشگر فاکس نیوز در توییتی اعلام کرد بانکدارانی که با فِرست ریپابلیک بنک تعاملات دارند، انتظار دارند که این مؤسسه تحت مدیریت یک نهاد تصفیه‌حساب دولتی قرار گیرد.

Bitcoin

تأثیر انتشار خبر احتمال ورشکستگی فِرست ریپابلیک بنک بر رشد قیمت بیت کوین

تصفیه حساب روشی است که امکان بازپرداخت بدهی طلبکاران در شرایط ردی احتمالی را فراهم و به شرکت‌های بحران‌زده در اجتناب از ورشکستگی کمک می‌کند.

Bitcoin Price

مقایسه عملکرد قیمتی بیت کوین با اتریوم، طلا و شاخص اس‌اند‌پی ۵۰۰

داده‌های شرکت تحلیل آن‌چین سنتیمنت نشان می‌دهد که با افزایش دوباره و بولد شدن موضوع «بیت کوین در بحبوحه بحران بانکی یک دارایی امن است»، هم‌بستگی میان بیت کوین و اس‌اند‌پی ۵۰۰ احتمالاً رو به کاهش باشد.

مشکلات First Republic Bank در اوایل ماه مارس (اسفند) منجر به سپرده‌گذاری ۳۰میلیارد دلاری ۱۱ غول بانکی ایالات متحده، از جمله جی‌پی مورگان و بنک آف اَمریکا در این بانک شد.

بلومبرگ در ۲۶ مارس (۶ فروردین) گزارش داد که مقامات ایالات متحده به‌دنبال ایجاد تسهیلات وام اضطراری برای کمک به این بانک در رفع چالش‌های ساختاری در ترازنامه‌اش هستند.

به گفته منابع ناشناس، باوجود نگرانی فِرست ریپابلیک بنک درمورد ذخایر نقدینگی‌اش، مقامات آمریکایی در آن زمان اعلام کردند که سپرده‌های این بانک در حال تثبیت هستند و این بانک در خطر بانک‌گریزی قرار ندارد؛ رویدادی که منجر به تعطیلی بانک سیلیکون‌ولی توسط نهادهای نظارتی شد.

اما متأسفانه، مشخص شد که این اطمینان‌بخشی‌ها نادرست بوده است.

بیت کوین

گزارش درآمد سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳ فِرست ریپابلیک بنک

انتشار گزارش درآمدی ۳ ماهه First Republic Bank در روز دوشنبه، ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) نشان داد که ارزش کل سپرده‌های این بانک بیش از ۱۰۰میلیارد دلار کاهش یافته است و فِرست ریپابلیک برای تقویت هرچه سریع‌تر وضعیت مالی خود به‌دنبال گزینه‌های استراتژیک مختلف است.

در حالی که این بانک هنوز مشخص نکرده است این گزینه‌های استراتژیک دقیقاً چه هستند، گزارش درآمدش نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد با کاهش حقوق مدیران، کاهش اجاره دفاتر و اخراج ۲۰ تا ۲۵درصد از کارکنان خود در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳، ترازنامه خود را کوچک و هزینه‌هایش را کاهش دهد.

بحران بانکی سال جاری خسارات سنگینی را بر مؤسسات مالی در ایالات متحده وارد کرده است. بانک سیلورگیت در ۸ مارس (۱۷ اسفند) اعلام کرد که پس از هجوم مشتریان برای برداشت سپرده‌هایشان تعطیل می‌شود.

۲ روز پس از این اتقاق، بانک سرمایه‌گذاری سیلیکون‌ولی توسط دپارتمان حفاظت مالی کالیفرنیا تعطیل شد.

جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه‌داری آمریکا باوجود بحران‌های اخیر، بار دیگر تأکید کرد که بخش بانکی آمریکا قوی و باثبات است. یلن در نشست شورای نظارت بر ثبات مالی در ۲۱ آوریل (ا اردیبهشت) گفت:

سیستم بانکی ما با وجود سرمایه و نقدینگی بالا، همچنان باثبات است.