5/5 - (1 امتیاز)

تازه ترین داده ها از تحلیل تکنیکال بیت کوین حاکی از آن است که برترین ارزدیجیتال بازار نتوانست مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری را حفظ کند. بیت کوین هم اکنون روند نزولی را طی می کند و همچنان در معرض خطر حرکت به سمت منطقه حمایت ۲۷۲۰۰ دلاری قرار دارد.

  • بیت کوین در رنج مقاومتی ۲۹۷۵۰ دلاری روند نزولی را طی می کند.
  • برترین ارز دیجیتال دنیای کریپتو اکنون زیر ۲۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال معامله شدن است.
  • یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۲۸۶۵۰ دلار در نمودار ساعتی BTC/USD در حال شکل‌گرفتن است.
  • در صورت حرکت به زیر سطح حمایت ۲۸۰۰۰ دلاری، این جفت ارز می‌تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد.

کاهش قیمت ادامه دار است

BTC برای پاک کردن منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری تلاش کرد که با مانع شدیدی در نزدیکی ۲۹۷۵۰ دلار مواجه شد و کاهش تازه‌ای را آغاز نمود. همچنین، حرکت واضحی به زیر سطوح کلیدی ۲۹۲۰۰ دلار و ۲۹۰۰۰ دلار وجود داشت. بیت کوین حتی در نزدیکی حمایت ۲۸۰۰۰ دلاری معامله شد.

کف قیمت بیت کوین نزدیک به ۲۸۱۰۰ دلار تشکیل شده است و اکنون در حال تثبیت ضرر می‌باشد. ارز دیجیتال برتر بازار اکنون زیر ۲۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. همچنین، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۲۸۶۵۰ دلار در نمودار ساعتی BTC/USD در حال شکل‌گیری است.

این جفت ارز در نزدیکی سطح ۲۸۶۰۰ دلار با مقاومت مواجه است که نزدیک به سطح ۵۰ درصدی فیوناچی اصلاحی در حرکت نزولی از ۲۹۱۲۸ دلار به سمت ۲۸۱۰۰ دلار می‌باشد.

مقاومت اصلی بعدی نیز در نزدیکی منطقه خط روند یا سطح ۶۱.۸ درصدی فیوناچی اصلاحی در حرکت نزولی از ۲۹۱۲۸ دلار به سمت ۲۸۱۰۰ دلار است که بالاتر از آن قیمت می‌تواند به سمت منطقه مقاومت ۲۹۰۰۰ دلاری یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته افزایش یابد.

منبع: TradingView

 

هرگونه سودهی کلان نیز می‌تواند درها را برای یک رالی مناسب به سمت مقاومت ۲۹۷۵۰ دلاری باز کند. در مورد ذکر شده، قیمت بیت کوین ممکن است تا سطح ۳۰۰۰۰ دلار افزایش یابد.

سناریوی رو به سقوط Bitcoin

هرگونه سود بیشتر نیز می‌تواند درها را برای یک رالی مناسب به سمت مقاومت ۲۹۷۵۰ دلاری باز کند. در مورد ذکر شده، قیمت بیت کوین ممکن است تا سطح ۳۰۰۰۰ دلار افزایش یابد.

همچنین، حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۷۶۵۰ دلار است که در زیر آن قیمت می‌تواند به سمت منطقه حمایت ۲۷۲۰۰ دلاری کاهش یابد. هرگونه ضرر بیشتر نیز ممکن است قیمت بیت کوین را در کوتاه‌مدت به سطح ۲۶۵۰۰ دلار سوق دهد.

اندیکاتور‌های تکنیکال بیت کوین:

  • اندیکاتور مکدی (MACD) ساعتی اکنون در منطقه نزولی در حال افزایش است.
  • شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی اکنون زیر سطح ۵۰ است.
  • سطوح حمایت اصلی: ۲۸۰۰۰ دلار و به دنبال آن ۲۷۶۵۰ دلار.
  • سطوح مقاومت اصلی: ۲۸۶۵۰ دلار، ۲۹۰۰۰ دلار و ۲۹۷۵۰ دلار.

منبع: NewsBTC