۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

به تازگی یکی از تحلیلگران مطرح بازار در توییتر خود به واریزشدن بیش از ۱۱٬۰۰۰ واحد بیت کوین طی دو روز به صرافی‌های ارز دیجیتال اشاره کرده است. او گفته است این جریان ورودی به سرمایه‌گذارانی مربوط می‌شود که تنها ۳ ماه از زمان خرید آنها می‌گذرد.

کالین وو (Colin Wu) که خبرنگار چینی حوزه ارزهای دیجیتال است. به تازگی اطلاعاتی از کریپتوکوانت (CryptoQuant)، شرکت ارائه کننده داده‌های درون‌زنجیره‌ای مستقر در کره جنوبی، به اشتراک گذاشته است. این اطلاعات درباره یکی از چند عامل سقوط عظیم بیت کوین در روزهای گذشته توضیح می‌دهند.

نمودار کریپتوکوانت که کالین وو آن را انتشار داده است. نشان دهنده این است که در روزهای ۵ و ۶ مه (۱۵ و ۱۶ اردیبهشت) سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت حدود ۱۱٬۷۶۰ واحد بیت کوین را به چند صرافی مختلف منتقل کرده‌اند. وو با اشاره به نمودار زیر گفته که مدت‌زمان نگهداری از این بیت کوین‌های منتقل‌شده، کمتر از سه ماه بوده است که نشان می‌دهد این اقدام مربوط به سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت است.

بیت کوین

نمودار جریان ورودی بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال.

کالین وو در توییتر خود گفته است:

از نمودار کریپتوکوانت می‌توان فهمید که افت دو روز اخیر قیمت ممکن است به‌ خاطر تسلط معامله‌گران کوتاه‌مدت بر بازار باشد. در روزهای ۵ و ۶ مه (۱۵ و ۱۶ اردیبهشت)، در مجموع ۱۱٬۷۶۰ بیت کوین که حداکثر ۳ ماه از زمان خرید آنها می‌گذرد، وارد صرافی‌ها شده است.

از دلایل احتمالی دیگر سقوط اخیر بیت کوین، تصمیمات بانک مرکزی آمریکا برای افزایش ۰.۵ درصدی نرخ بهره بانکی است که بزرگترین میزان افزایش ناگهانی این نرخ در ۲۲ سال اخیر محسوب می‌شود. پس از اعلام این خبر، بیت کوین در ابتدا توانست روند ثابت خود را حفظ کند، اما سپس به‌طور ناگهانی حدود ۸ درصد سقوط کرد و کل بازار ارزهای دیجیتال را به دنبال خود پایین کشید.

نکته قابل ذکر این است که سقوط قیمت این ارز دیجیتال همراه با بازار جهانی سهام و شاخص‌های اصلی بازار بورس، مانند Nasdaq ۱۰۰ و «S&P500» اتفاق افتاد.

منبع:”u.today