۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

روز گذشته بیت کوین یک حرکت رو به سقوط جدید را به زیر سطح ۴۰٬۰۰۰ دلار آغاز کرد. اما صبح امروز موفق شد خود را مجدداً به سطح قابل قبولی نزدیک کند. در حال حاضر آن‌طور که از نوسانات کوتاه مدت قیمت مشخص است. ممکن است این اصلاح صعودی در ۳۹٬۵۰۰ دلار با یک مقاومت جدی مواجه شود.

بیت کوین و سرانجام آن!

بیت کوین که نتوانست قیمت خود را بالای سطح ۴۲٬۰۰۰ دلار حفظ نماید. از اواخر هفته گذشته با یک اصلاح نزولی تازه مواجه شد. اصلاحی که در ادامه منجر شد تا قیمت بیت کوین به زیر ۴۱٬۲۰۰ دلار سقوط کند. در ادامه نیز باعث تغییر روند بازار و قرارگرفتن قیمت این ارز در مسیر نزولی شد.

با افزایش سرعت روند نزولی قیمت با شکسته‌شدن حمایت ۴۰٬۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته شدیدتر شد. در ادامه حمایت‌ ۳۹٬۵۰۰ دلار هم از بین رفت. قیمت در پایین‌ترین سطح به ۳۸٬۰۰۰ دلار هم رسید. اما قیمت کنونی تا حدودی سقوط روز گذشته را جبران کرده و بیت کوین بالای ۳۸٬۸۰۰ دلار قرار گرفته است.

خریداران چه می‌کنند؟

در حال حاضر خریداران مشغول آزمایش مقاومت سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی هستند. همچنین در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس روند رو به سقوطی قیمت از ۴۰٬۴۵۰ دلار تا کف ۳۸٬۰۰۰ دلاری تنظیم شده است. در صورت که بازار روند صعودی را پیش بگیرد، اولین مقاومت پیش روی قیمت در ۳۹٬۳۰۰ دلار است. پس از آن ۳۹٬۵۰۰ دلار به‌عنوان مقاومت کلیدی بیت کوین عمل می‌نماید.علاوه بر این، در نزدیکی همین سطح نیز یک خط روند نزولی مقاومتی مشابه را تشکیل داده است.

موقعیت این خط روند نزولی در نزدیکی سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی است. نکته قابل توجه این است که کلیدی ترین مقاومت پیش روی قیمت همچنان همان سطح ۴۰٬۰۰۰ دلار خواهد بود.

بیت کوین

عبور و بسته شدن کندل قیمت بالای ۴۰٬۰۰۰ دلار می‌تواند جرقه‌ای برای شروع یک حرکت عالی صعودی جدید باشد. در این صورت مقاومت بعدی در محدوده ۴۰٬۴۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خواهد بود. با عبور از این ناحیه خریداران می‌توانند برای رسیدن به ۴۱٬۲۰۰ دلار تلاش نمایند.

در ادامه اگر خریداران موفق نشوند خود را به بالای مقاومت ۳۹٬۵۰۰ دلاری برسانند. به احتمال فراوان اصلاح نزولی هم بیشتر می‌شود. با سقوطی شدن بازار، نزدیک ترین حمایت پیش روی قیمت در ۳۸٬۵۰۰ دلار خواهد بود. حمایت کلیدی بعدی نیز ۳۸٬۰۰۰ دلار است. که شکسته‌شدن آن می‌تواند منجر به افزایش سرعت روند نزولی قیمت و سقوط آن تا سطح ۳۶٬۸۰۰ دلار شود.

شاخص مکدی (MACD) در حال خروج از محدوده صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز بالای سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که در مطالب بالا به آن اشاره شد، ۳۸٬۵۰۰ و ۳۸٬۰۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۳۹٬۵۰۰، ۴۰٬۰۰۰ و ۴۰٬۴۵۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌نمایند.