Rate this post

تیم تحلیلگری BCC در این مقاله تحلیل تکنیکال کامل از ارزدیجیتال برتر بازار را ارائه میدهد؛ بیت کوین روز گذشته از محدوده رنج خارج شد، و حمایت نمودار BTC/Theter شکسته شد. مقاومتی که در این ناحیه رنج قرار داشت، به صورت فیک شکسته شده بود، و مورد تایید نبود. همچنین این مورد را با کمک شاخص دامیننس تتر بررسی کرده بودیم.

در سطح حمایتی که در محدوده ۱۶۷۳۰ الی ۱۶۷۸۰ دلار در نظر گرفته شده بود، به مقاومت خوبی تبدیل شد، و مجددا کاهش قیمت تا محدوده ۱۶۵۷۵ دلار را شاهد بودیم. بیت کوین در این حمایت نیز قبلا واکنش های خوبی نشان داده اما شدت برخورد به حمایت بالا است، و روند اصلی نزولی است. تنها در صورتی که مقاومت خط روند نزولی به سمت بالا شکسته شود، و در برگشت نشانه واگرایی و برگشت مشاهده شود، می توانیم انتظار رشد مجدد از BTC داشته باشیم.

بازه زمانی ۴ ساعته

تحلیل BTC/Theter بازه زمانی 4 ساعته

در نمودار فوق قیمت نزدیک به سطح حمایت خود قرار دارد و احتمال روند صعودی موقتی برای نمودار هست؛ البته که روند کلی نمودار نشان دهنده نزول بیشتر قیمت میباشد ولی احتمال صعود قیمت تا سطح مقاومت ۱۶۸۰۰ دلاری، محتمل است. با وجود اخبار فاندامنتال منفی اخیر احتمال دارد روند کلی نمودار همچنان نزول قیمت را پیش بینی کند.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ کاهش ۳۸٪ هش ریت بیت کوین همزمان با طوفان در ایالات متحده

 

تحلیل دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین از اصطلاح‌های حوزه ارزدیجیتال در میان معامله‌کنندگان و سرمایه‌گذاران در ارزهای دیجیتال است. به گفته بسیاری از کارشناسان، بررسی دامیننس بیت کوین و قیمت بیت کوین و البته استفاده از این شاخص برای انجام معاملات، می‌تواند شرایط بسیار مناسبی را در اختیار فعالان بازار قرار دهد.

دامیننس بیت کوین با شکست خط روند صعودی خود دقیقا تا محدوده ۴۱.۷۹ درصد کاهش داشته و با واکنش مثبتی که به حمایت نشان داد، مجددا تا مقاومت ۴۲.۱۴ الی ۴۲.۲۰ درصد افزایش پیدا کرد. این شاخص در صورتی که از این مقاومت عبور کند، هدف بعدی آن محدوده ۴۳ درصد خواهد بود.

دامیننس BTC شاخصی است که نشان می‌دهد چه مقدار از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال از بیت کوین تشکیل شده است. به عنوان مثال اگر میزان سلطه بیت کوین ۴۰ درصد باشد، یعنی ۴۰ درصد از ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت کوین است.

تحلیل شاخص کل بازار (TOTAL)

نمودار شاخص توتال ارزش کلی بازار را شامل بیت‌کوین و دیگر آلت کوین‌ها نشان می‌دهد. سایت تریدینگ ویو یک وب‌سایت عالی برای پیش ‌بینی روند ارزهای دیجیتال است. به تحلیل‌گران تکنیکال کمک می‌کند تا با توجه به بررسی تحلیل چارت‌ها و با توجه به حرکت بازار، نسبت به پیش بینی روند بازار در آینده اقدام کنند.

شاخص کل بازار نیز هنوز داخل روند رنج قرار دارد، و دقیقا به سطوح حمایت مقاومت رسم شده واکنش نشان می دهد. این شاخص با برگشت به سمت حمایت محدوده ۷۵۵ الی ۷۵۸ میلیاردر دلار یک واکنش مثبت نشان داده است، که در صورت توقف کامل می تواند مجددا به سمت بالا برگشت داشته باشد. همچنین می توانید یک خط روند نزولی برای این شاخص در تایم ۱ ساعته در نظر داشته باشید تا در صورت شکست خط روند و پولبک به آن مجددا انتظار صعود داشته باشیم. در غیر ایبنصورت با شکست حمایت استاتیک، ریزش بیشتری در انتظار بازار خواهد بود.