۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

سولانا درروز چهارشنبه به‌دلیل حمله هکرها به تیتر اول خبرگزاری‌ها تبدیل شد. هک سولانا باعث سردرگرمی کاربران شد. در این راستا مدیران عامل صرافی های برتر بازار – من‌جمله CZ از بایننس، جانی لیو از KuCoin – به سرمایه گذاران توصیه کردند که برای حفاظت هرچه بیشتر از اموال خود، توکن های SOL خود را به‌دلیل پیشگیری از خطر هک سولانا، به صرافی‌ها منتقل کنند.

توصیه افراد برجسته درباره هک سولانا

چندین محقق مطرح بلاک چین و سرمایه گذاری کریپتویی خبر سرقت کلید خصوصی در مقیاس گسترده‌ای را انتشار دادند. این خبر به هکرها اجازه سرقت توکن های SOL و توکن های SPL سازگار با سولانا از جمله USD Coin (USDC) را از ولت های فانتوم (Phantom) و Slope می‌داد. با اینکه منشأ اصلی این حمله هنوز مشخص نشده است ولی سولانا و فانتوم هرگونه آسیب پذیری از جانب خودشان را تکذیب کرده‌اند. بیانیه رسمی فانتوم درخصوص این اتفاق به شرح زیر است:

«ما درحال همکاری نزدیکی با تیم‌های دیگر هستیم.  قصد داریم تا بتوانیم به سر منشأ آسیب‌پذیری یافته شده در اکوسیستم سولانا دست یابیم. هم‌اکنون، تیم توسعه‌دهنده این مشکل را مختص به فانتوم نمی‌دانند.»

هک سولانا باعث سردرگرمی

هم‌زمان با شروع تحقیقات گسترده پیرامون هک سولانا، سی زی، مدیر عامل بایننس به سرمایه گذاران هشدار داد که «در سولانا یک آسیب پذیری فعال» پیدا شده است. این حفره امنیتی باعث به سرقت رفتن توکن های SOL و USDC از بیش‌تر از 7 هزار ولت شد. او به سرمایه‌گذاران آسیب ندیده توصیه کرد که اموال خودشان را به کیف پول‌های سرد یا صرافی بایننس منتقل کنند.

از سوی دیگر، مدیر عامل OKX، جانی لیو (Johnny Lyo) نیز همین توصیه را به کاربران صرافی KuCoin کرد. او تایید کرد که تمام توکن‌های SOL تحت حمله قرار نگرفته‌اند:

«ما با تیم توسعه‌دهنده سولانا در تماس هستیم. برطبق درخواست آن‌ها، کلیه آدرس های مشکوک را نیز بلاک کرده‌ایم.»

همین‌طور، Hao نیز گفته‌های CZ را تکرار کرد. او به سرمایه‌گذاران توصیه کرد که توکن های SOL خود را به صرافی OKX منتقل کنند.

با توجه به عدم قطعیت پیرامون احتمالات دیگر هک سولانا، دیگر صرافی‌های برتر از جمله Bybit نیز کلیه واریزها و برداشت‌های دارایی‌های موجود در بلاک چین سولانا را مسدود کردند.

حال سوالی برای ما پیش آمده است: آیا واقعاً آن‌ها به فکر سرمایه گذاران هستند؟

منبع : “Cointelegraph