۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

چانگ پنگ ژائو (CZ)، مدیر عامل صرافی بایننس، از نشریه Bloomberg Businessweek در هنگ کنگ شکایت کرد. شکایت مدیرعامل بایننس از بلومبرگ به‌دلیل افترا در نسخه چینی یکی از مقاله‌های چاپ شده این نشریه است.

شکایت بایننس از بلومبرگ

در سوم مرداد ماه، مدیر عامل بایننس، که توسط جامعه کریپتو با نام “CZ” شناخته می شود، از ناشر Bloomberg Businessweek در هنگ کنگ Modern Media Company Limited شکایت کرد. Modern Media یک نهاد مستقل از این شرکت است. این نهاد است که به محتوای بلومبرگ مجوز می‌دهد. این پرونده شکایت شامل ادعاهای افترایی بود که از یک مقاله ترجمه شده چینی آمده است. در این مقاله اینگونه آمده است که رئیس صرافی (بایننس) یک طرح کریپتو پانزی را اجرا می‌کند.

 اسناد بایگانی Modern Media گزارشی را منتشر کرده است که «حاوی اظهارات نادرست، مخرب و افتراآمیز در مورد ژائو و شرکتش Binance Holdings Limited است». نسخه چینی متن این گزارش از مقاله بلومبرگ در 23 ژوئن با عنوان “آیا ثروتمندترین مرد کریپتو می‌تواند سرما (زمستان کریپتو) را تحمل کند؟”برداشته بود. اما متن ترجمه شده گزارش با عنوان «طرح پونزی ژائو چانگ پنگ» منتشر شده است.

در تاریخ 25 ژوئن، CZ در مورد مقاله اصلی اینگونه اظهار داشت که: “در حالی که اکثر روزنامه‌نگاران در بلومبرگ خوب هستند، ولی این بار، بد بود.” او در 3 مرداد گفته بود: “باید پاسخگوی کارهای خود باشید.”

 

ژائو (CZ) همین‌طور از این نشریه به دلیل استفاده از عنوان ” پانزی ” در نسخه چینی حساب‌های رسانه اجتماعی Bloomberg Businessweek برای تبلیغ مقاله نیز شکایت کرده است. براساس این پرونده‌ها، مقاله به زبان چینی در تاریخ 7 جولای در سراسر هنگ کنگ چاپ و پخش شد. پرونده این شکایت یک پرونده شخصی است. هیچ‌گونه ارتباطی با صرافی یا شرکت زیرنظر CZ ندارد. زمانی که کوین تلگراف با بایننس تماس گرفت نیز این تایید شد که پرونده شخصی است.

بررسی در ایالات متحده

یک درخواست بررسی علیه بلومبرگ در ایالات متحده به‌دلیل افترا مطرح شد که از مقاله اصلی آمده بود.دراین درخواست اینگونه آمده است که:

«با کمال تعجب، مقاله اصلی حاوی چندین اتهام جدی و افتراآمیز علیه ژائو و بایننس بود. این اتهام و افترا ها کاملاً غیرقابل اثبات بودند. دلیل اصلی استفاده از آن‌ها تنها برای گمراه کردن خوانندگان طراحی شده بود. تا خوانندگان تصور کنند ژائو و بایننس در فعالیت‌های غیرقانونی دست دارند.»

ژائو درپی حکمی است تا بتواند این نشریه را از بازنشر اظهارات ادعایی توهین‌آمیز در هنگ کنگ منع می‌کند. وی همین‌طور می‌خواهد شاهد حذف و فراخواندن اظهارات همراه با جبران خسارت، سود و هزینه باشد.

طبق اسناد دادگاه، بلومبرگ تا مقداری سعی کرده است تا برخی از نگرانی های ژائو را قبل از طرح دعوی با تغییر عنوان مقاله به «چانگ پنگ ژائو مرموز» برآورده کند. همین‌طور پست‌های توهین‌آمیز رسانه‌های اجتماعی حذف شد. نسخه‌های چاپی مقاله ترجمه شده در هنگ کنگ نیز فراخوان بازگشت داده شده‌اند. این برای اولین بار نیست که ژائو و بایننس از رسانه‌ها شکایت می‌کنند. در سال 2020، Binance Holdings Ltd از Forbes Media LLC نیز به‌دلیل افترا شکایت کرده بودند. ولی سال بعد بدون سر و صدا از این پرونده صرف نظر کردند.

منبع: “Cointelegraph