۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

از مشکلات اصلی بازی در بستر بلاک چین و محبوب اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) رشد قابل توجه توکن اسموت لاو پوشن (SLP) است. این شرکت بخاطر این مشکل با ایجاد چند تغییر کلی در بازی، سعی کرده است عرضه توکن‌های SLP را کمتر کند. با کمترشدن عرضه توکن‌های SLP، قیمت این ارز در زمان کنونی رشد چشمگیری داشته است. اما در ادامه از حجم پاداش بازیکنان که دریافت می‌کنند کم می‌شود.

قرار است انتشار توکن های اسموت لاو پوشن بصورت روزانه در فصل بیستم بازی اکسی اینفینیتی با استفاده از چند رویکرد اقتصادی به شدت کم شود. نکته قابل توجه این است که بازیکنان اکسی، توکن‌های SLP را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

کدام بخش ها در بازی حذف می‌شوند؟

شرکت اکسی اینفینیتی، در مرحله اول قرار است پاداش بخش ماجراجویی (Adventure Mode) و جوایز فعالیت‌های روزانه (Daily Quest) کاربران این بازی را حذف نماید. این بخش‌ها به ترتیب ۴۰ و ۱۴ درصد از تمام توکن‌های SLP منتشرشده در روز را به خود اختصاص خواهند داد. در نتیجه، انتشار روزانه این توکن‌ها حدود ۵۴ درصد کاهش خواهد داشت.

با توجه به افزایش بیش از حد تورم توکن SLP، از این رو کاهش انتشار آنها اهمیت زیادی دارد. پیش از این، در هر روز تعداد SLPهای عرضه شده چهار برابر تعداد SLPهای سوخته شده (تقاضا) بود. این نکته می‌تواند دلیل خوبی برای عملکرد قیمتی ضعیف این توکن در سال ۲۰۲۱ باشد.

انتشار این خبر باعث افزایش قیمت توکن‌های AXS و SLP شد که ظهر روز دوشنبه ۱۸ بهمن، به ترتیب ۱۰ و ۲۷ درصد افزایش داشتند. نکته مهم روند صعودی SLP در ۲۴ ساعت گذشته هم دنبال شده و قیمت آن افزایش ۶۰ درصدی را تجربه کرده است. در حال حاضر، قیمت توکن SLP حدود ۰.۰۲۰ دلار و قیمت توکن AXS حدود ۶۴ دلار است.

اکسی اینفینیتی عنوان کرد که انجام این تغییرات برای متعادل سازی اقتصاد بازی و پیشگیری از خسارات زیاد کاربران ضروری بوده است.

همچنین این شرکت افزود:

هم اکنون برای بهبود اقتصاد بازی اکسی باید اقدامی محکم و تأثیرگذار صورت گیرد. در غیر این صورت ممکن است کل بازی در خطر باشد. که با یک سقوط اقتصادی کلی و دائمی مواجه شود.

متعادل سازی سایر بخش ها توسط اکسی اینفینیتی

از طرفی دیگر، در بخشی که بازیکنان مقابل هم بازی می‌کنند (PVP)، تعداد توکن‌های SLP تولید شده ۲ برابر تعداد توکن‌های سوزانده شده است. برای حل این مشکل، شرکت اکسی اینفینیتی قرار است جوایز این بخش را هم متعادل کند. علاوه بر این، سازوکارهای متنوعی هم برای سوزاندن و کاهش عرضه این توکن‌ها به بازی اضافه خواهد شد.

شرکت Axie جدول امتیازات بازی را گسترش داده است. در جدول امتیازات فصل ۱۹، حدود ۳,۰۰۰ توکن AXS بین ۱,۰۰۰ بازیکن برتر توزیع می‌شد. این در حالی است که در فصل ۲۰ قرار است ۱۱۷,۶۷۶ توکن بین ۳۰۰,۰۰۰ بازیکن توزیع شود.

این شرکت در بیانیه خود عنوان کرد:

اگر بخواهیم به زبان ساده تر توضیح دهیم. باید بگوییم که رشد تعداد و آشناشدن میلیون‌ها بازیکن جدید را در اولویت اول قرار داده‌ایم. بدون در نظر داشتن این رویکرد به احتمال زیاد اکسی در حد یک بازی کوچک با تنها چند هزار بازیکن باقی می‌ماند. داشتن چند هزار بازیکن برای بسیاری از پلتفرم‌ها شرایط خیلی خوبی محسوب می‌شود، اما آرزوی ما این است که بتوانیم میلیاردها بازیکن را با دنیای وب ۳.۰ آشنا کنیم و اینترنت را برای همیشه تغییر دهیم.

بازی اکسی اینفینیتی مشکلات اقتصادی فراوانی دارد. از زمان افزایش قیمت توکن اکسی اینفینیتی، بازیکنان کمتری با رویه استاندارد بازی عمل می‌کنند. این افراد برای استارت بازی، به‌جای آن‌که سه توکن اکسی خرید کنند، آنها را از بقیه بازیکنان قرضی می‌گیرند. به‌همین خاطر، افراد زیادی نگرانی دارند که مبادا این بازی عمر زیادی در پی نداشته باشد.

همچنین بخوانید: بازی تتان آرنا و کسب در آمد از آن

منبع:”cryptonews