Rate this post

استخر ماینینگ AntPool از کاربران خود درخواست کرد تا یک آدرس خصوصی معرفی کنند که پس از مرج اتریوم، دارایی‌های آن‌ها را به این حساب واریز نمایند. دلیل این کار Pool محافظت از دارایی‌های کاربران در برابر سانسور احتمالی شبکه اثبات سهام اتریوم اعلام کرد.

استخر ماینینگ انت پول که توسط غول ماینینگ Bitmain تحت مالکیت است، در بیانیه ای اعلام کرد پس از انتقال شبکه اتریوم به گواه اثبات سهام در ماه آینده (آپدیت مرج)، دارایی‌های کاربران خود را در شبکه اتریوم نگه نخواهد داشت. این شرکت در یک پست وبلاگی، اعلام کرد نمی‌تواند دارایی‌های کلاینت‌ها را در شبکه اتریوم ۲.۰ نگهداری کند و برنامه‌ای را برای تسویه حساب با آن‌ها قبل از مرج منتشر کرد.

البته این استخر اعلام کرده است که علت این اقدام توسط آنها، خطر سانسور پس از انتقال اتریوم به اثبات سهام است. به تازگی این نگرانی به وجود آمده است که پس از آپدیت مرج و انتقال اتریوم به اثبات سهام، امکان دارد که اعتبارسنج‌های اتریوم مجبور به سانسور تراکنش‌های مرتبط با تحریم‌های ایالات متحده بر تورنادو کش شوند.

زمانی که الگوریتم اجماع اتریوم به اثبات سهام تبدیل شود، اعتبارسنج‌ها تراکنش‌های شبکه را پردازش می‌کنند. با این وجود، اعتبارسنج‌ها تا حدودی توسط چند سرویس ارائه‌دهنده استیکینگ کنترل می‌شوند.مثلاً، سرویس‌های Staking مستقر در آمریکا از جمله لیدو فایننس، کوین‌بیس، بیت کوین سوییس، کراکن و staked.us حدود ۶۰٪ از ۴۱۶٬۰۰۰ نود اعتبارسنجی شبکه اتریوم را کنترل می‌نمایند.

اگر این سرویس‌ها طی تصمیمی از تحریم‌های آمریکا پیروی کنند، می‌توانند تراکنش‌های مرتبط با تورنادوکش را به طول کلی فیلتر نمایند. با این حال، باید دید که آیا با انتقال اتریوم به PoS، چنین سانسوری عملی خواهد شد یا خیر.

درخواست Antpool از کاربرانش

AntPool از کاربرانش درخواست کرد تا آدرس‌های خصوصی خود را تا ۱۲ شهریور معرفی و به حساب خود اضافه نمایند. این استخر پس از این تاریخ رمزارز استخراج شده از طریق PoW را با استفاده از آدرس‌های خصوصی کاربران بین آن‌ها توزیع می‌کند.

پس از انتقال اتریوم به اثبات سهام، استخر AntPool به بلاک چین‌های اثبات کار (PoW) از جمله BTC و اتریوم کلاسیک توجه زیادی نشان داده است. چندی پیش نیز گزارشاتی منتشر شده بود که انت پول ۱۰ میلیون دلار روی توسعه اتریوم کلاسیک سرمایه‌گذاری کرد.

AntPool یک استخر استخراج است که مانند سایر استخرها کاربران با استفاده از آن می‌توانند قدرت پردازش خود را جمع کنند و پاداش دریافت شده را تقسیم کنند. پس از استخراج و دریافت پاداش، کاربران به نسبت منابعی که به اشتراک گذاشته‌اند در پاداش سهیم می‌شوند و انت پول پاداش آن‌ها را به حسابشان واریز می‌کند.

پس از مرج اتریوم کلاینت‌های استخر انت پول پرداختی‌های خود را چگونه دریافت خواهند کرد؟

استخر انت اعلام کرد به دلیل احتمال سانسور شبکه اتریوم، دارایی‌های کاربران پس از انتقال شبکه به اثبات سهام را روی شبکه Etc نگه نخواهد داشت. AntPool از کلاینت‌های خود خواست تا آدرس‌های خصوصی خود را تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ معرفی و به حساب خود اضافه کنند. سپس این شرکت وجوه جمع‌آوری شده از استخراج PoW را به آدرس‌های خصوصی واریز می‌کند.

منبع : theblock