۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

مدیر عامل FTX سام بنکمن-فرید گفته است که افزایش سریع ارزش بازار استیبل کوین BUSD بایننس در ماه‌های اخیر می‌تواند جرقه “دومین جنگ بزرگ استیبل کوین” باشد. از زمانی که بایننس اعلام کرد USDC، USDP و TUSD را به صورت خودکار به BUSD تبدیل می‌کند، سهم BUSD از کل بازار استیبل کوین به ۱۵.۴۸درصد افزایش یافته است.

رشد سهم بازار استیبل کوین BUSD

اظهارات تازه بنکمن-فرید یک ماه پس از آن است که بایننس برنامه‌های خود برای تبدیل خودکار تعداد زیادی از استیبل کوین‌های پشتیبانی شده در این صرافی به BUSD را اعلام کرد (ششم سپتامبر)، که از آن زمان شاهد افزایش سهم BUSD از کل بازار استیبل کوینها بوده‌ایم.

بر اساس بررسی داده‌های ارز دیجیتال Coin Metrics، سهم BUSD از کل بازار استیبل کوین از ۱۰.۰۱درصد در هفتم سپتامبر به ۱۵.۴۸درصد در ۲۲ اکتبر افزایش یافته است.

در همین حال، ارزش بازار BUSD در یک ماه گذشته ۳.۳ درصد افزایش یافته و به ۲۱.۷میلیارد دلار رسیده است، به طوری که این استیبل کوین تنها پس از تتر (USDT) با ۶۸.۴میلیارد دلار و USD Coin (USDC) با ۴۳.۹میلیارد دلار قرار دارد.

مدیر عامل FTX در تاریخ ۲۳اکتبر در مورد رشد این دارایی پس از این حرکت، از طریق توییتر اشاره کرد که بایننس USDC را به BUSD تبدیل می کند و ما شاهد تغییر در عرضه هستیم و افزود: در نتیجه دومین جنگ بزرگ استیبل کوین آغاز خواهد شد.

بنکمن-فرید خاطرنشان کرد که اولین “جنگ استیبل کوین” بین پنج استیبل کوین در سال ۲۰۱۸ انجام شد که منجر به پیروزی دو استیبل کوین USDT و USDC شد.

امروزه USDT اگرچه از از سهم بازار ۸۸ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است اما همچنان با سهم ۴۸درصدی از بازار استیبل کوین، پیشتاز قابل توجهی است. این در حالی است که سهم USDC از ۱۰درصد به ۳۲درصد در همین دوره زمانی افزایش یافته است.

افزایش سهم بازار استیبل کوین بایننس از USDC نیز بیشتر است و در همان بازه زمانی بیش از ۳۰برابر رشد کرده و سهم بازار آن از ۰.۵درصد به ۱۵.۴۸درصد رسیده است.

همچنین دراینجا بخوانید؛ لغزش استیبل کوین USDD؛ بحران ترون در راه است

بنکمن-فرید افزود که:

همانطور که BUSD همچنان به پیشروی خود در تصاحب سهم بازار ادامه می دهد، احتمالاً پروژه‌های بیشتری در “فضای استیبل کوین بدون پشتوانه فیات” نیز رشد بیشتری خواهند کرد.

جالب میشود که ببینیم چه چیزی از USDC پس از لونا و پس از DAI-holding بیرون می‌آید. حدس من این است که این چیزی است که نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت.

در ماه سپتامبر، بایننس اعلام کرد که فهرست بلندبالایی از جفت دارایی‌های معاملاتی اسپات USDC، USDP و TrueUSD (TUSD) را حذف خواهد کرد، به طوری که دارایی‌های کاربرانی که همچنان این سه استیبل کوین را تا 29 سپتامبر نگه دارند، به طور خودکار و با نسبت 1 به 1 به BUSD تبدیل خواهد شد.

بایننس اظهار داشت که این اقدام تصمیمی برای افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران است. در آن زمان، بایننس اعلام داشت که برنامه‌های فوری برای انجام همین فرایند برای USDT وجود دارد، اما خاطرنشان کرد که این فرایند ممکن است تغییر کند.

منبع: Cointelegraph